Geri Dön
EkonomiPolisan’dan yeni reçine tesisi

Polisan’dan yeni reçine tesisi

Polisan Kimya’nın yeni reçine üretim tesisinin temeli atıldı.

Polisan’dan yeni reçine tesisi

Dilovası’nda kurulacak tesisin temel atma töreninde konuşan Polisan Holding Yönetim Kurulu Başkanı M. Emin Bitlis, pandemi döneminde de yatırımlarının hız kesmediğini belirterek, “Bugün, 2004 yılında Dow Chemical, 2016 yılında Kansai Paint olmak üzere, kendi alanlarında iki dünya devini de iş ortağımız olarak arkamıza alıp, Türkiye kimya sektörüne ilklerini tanıttığımız 57 yıllık tarihimizde yeni bir başlangıca daha imza atıyoruz” dedi.

Verilen bilgiye göre, Polisan Holding, gelecek yatırım planlarının ilk fazı olan Polisan Kimya’nın 5 milyon euro değerindeki yatırımı ile ithal ikame ürünleri üreterek, ülke ekonomisine fayda sağlamayı hedefliyor.

Polisan Kimya Ar - Ge merkezinde yeni tesiste üretilecek inovatif ürünler konusunda çalışıldığı ve yeni tesisin yaklaşık yüzde 30’luk bir kapasite artışı sağlayacağı belirtildi. Nisan 2022’de üretime geçmesi hedeflenen tesiste kullanılacak teknolojilerle verimlilik de sağlanacak. Tüm çalışmalarında sürdürülebilirlik yaklaşımı ile hareket eden Polisan Holding, yeni tesiste kullanılacak teknolojilerle enerji verimliliği, emisyon azaltma, kaynakların optimum kullanılması ile hem çevre hem de sürdürülebilirlik kavramlarına katkıda bulunmaya devam edecek.