Geri Dön

Rus ve Alman basını: Lebedev, Öger’i satın aldı

Rus ve Alman basını, Rus milyarder Aleksander Lebedev’in başında bulunduğu National Reserve Corporation adlı holdingin Öger Tur’un yüzde 76’lık bölümünü 125 milyon euro’ya satın aldığını yazdı.

Rus ve Alman basını: Lebedev, Öger’i satın aldı

Turizm gazetesinin haberine göre, konuyla ilgili olarak Vural Öger, sözkonusu olan bir satış değil işbirliği anlaşması olduğunu söyledi.
Vural Öger, varılan anlaşmanın, adı geçen Lebedev’in başında bulunduğu National Reserve Corporation ile uzun süredir devam eden bir görüşme olduğunu, görüşmelerin ise Öger Tour ile değil, Öger’in de partneri olduğu Bluewings Havayolu şirketiyle kurulacak yeni şirketin oteller zinciri üzerinde stratejik ortaklığı öngördüğünü belirtti.

‘Yüzde 24’ü de 2 yıl içinde satılacak’
Almanya’da yayımlanan Handelsblatt gazetesi, Rus Kommersant gazetesine dayandırdığı haberde, Aleksander Lebedev’in, “Satın almanın gerçekleştiğini, yalnız paranın transfer işinin kaldığını” söylediğini yazdı. Kommersant’ın haberinde, yüzde 76’sı Lebedev’in şirketine satılan Öger Tur’un yüzde 24’ünün iki yıl içinde yeni sahibine devredileceği bilgisine de yer verildi.
Öger Tur’un National Reserve Corporation tarafından satın alındığına ilişkin haber, Rusya’da yayımlanan ekonomi gazetesi Vedomosti’den sonra Rus haber ajansı Intertass ve Reuters tarafından da abonelere geçildi.
Rusya’nın en büyük doğalgaz şirketlerinden Gazprom’un da büyük ortaklarından olan ve toplam mal varlığının 3 milyar dolardan fazla olduğu belirtilen 48 yaşındaki Aleksander Lebedev, Öger Tur’un da önemli partnerlerinden olan Blue Wings Airline adlı havayolu şirketinin de sahibi.
Aeroflot adlı havayolu şirketinde de hissesi bulunan Lebedev, 1990’lara kadar Sovyet gizli haber alma servisi KGB’nin de yurtdışı biriminde çalışmış bir devlet görevlisi olarak da tanınıyor. n EKONOMİ?SERVİSİ

Elinde bastonla yaşlı rolü yaptı, çalıştığı evden 11 kilo altın ve para çaldıGaziosmanpaşa'da bir evden içinde altın ve döviz bulunan kasayı çalan 3'ü kadın 5 kişi yakalandı. Kadınlardan birinin binaya girmek için yaşlı rolü yaptığı anlar güvenlik kamerasına yansıdı. Şüpheliler tutuklanarak cezaevine gönderildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber