Geri Dön
EkonomiRüzgârdan elektrik üretimi rekor kırdı

Rüzgârdan elektrik üretimi rekor kırdı

Türkiye’nin rüzgâr enerjisinden sağladığı elektrik önceki gün 174 bin 542 megavatsaatle yılın en yüksek seviyesine ulaşırken, rüzgârın toplam elektrik üretimindeki payı yüzde 20.2 oldu.

Rüzgârdan elektrik  üretimi rekor kırdı

Türkiye Elektrik İletim AŞ verilerine göre, 25 Ekim Pazartesi günü Türkiye’de toplamda 864 bin 141 megavatsaat elektrik üretildi. Bu üretimin yüzde 32,6’sını doğal gaz santralleri oluştururken, ikinci sırada yüzde 20,2 ile rüzgâr enerjisi santralleri yer aldı. Böylece Türkiye’de rüzgar enerjisinden üretilen elektrik 174 bin 542 megavatsaat ile yılın en yüksek seviyesine ulaştı.

Rüzgâr enerjisinden elektrik üretiminde 171 bin 159 megavatsaatle 6 Eylül’de rekor kırılmış, rüzgârın toplam elektrik üretimindeki payı yüzde 17.6’ya yükselmişti.

 

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Yazar Ece Ergönenç yaşadıklarını 'Ece Üner ile Susma'da anlattıKanal D'nin; sunuculuğunu deneyimli haberci Ece Üner'in yaptığı 'Ece Üner ile Susma'da ünlü yazar Ece Ergönenç katıldı. Saplantılı aşığı yüzünden altı yıldır korku içerisinde olan iki çocuk annesi ünlü yazar yaşadıklarını programda anlattı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler