Geri Dön

Sabancı’ya İspanya Kraliyet Nişanı verildi

Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı’ya iki ülke ilişkilerine yaptığı katkılardan ötürü İspanya’nın en üst düzeydeki liyakat nişanı olan “Encomienda De Numero Nişanı”, Kral I. Juan Carlos adına düzenlenen törenle İspanya Başbakan İkinci Yardımcısı Elena Salgado tarafından verildi

Sabancı’ya İspanya Kraliyet Nişanı verildi

Törende konuşan İspanya Başbakan İkinci Yardımcısı Elena Salgado, “İspanya, Güler Sabancı’nın, yeteneğini, gücünü ve yüksek başarılarını takdir etmekte ve onurlandırmak istemektedir. Sabancı, kendisini tanıyan herkesin hayranlık ve saygısını kazanmıştır” dedi.

Sabancı: Büyük bir onur
Salgado şöyle konuştu: “Çok iyi bildiğiniz gibi, Sabancı Türk iş dünyasının en önde gelen liderlerinden biri olup, güzide bir sanat ve kültür hamisidir. Sabancı 2006’da ’Yılın Seçkin Kadın Ödülü’nü almıştır. Ayrıca ülkelerimiz arasındaki ilişkiye de engin katkıları olmuş bir kişidir.”
Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, “Böyle anlamlı bir nişan almak benim için büyük bir onurdur. İspanya ve Türkiye arasındaki ilişkilerin geliştirilmesi yönündeki çabalarımızın, İspanya Kralı Juan Carlos tarafından bu nişanla takdir edilmesinden büyük bir mutluluk duydum” dedi.
Sabancı, iki ülkenin ilişkilerini daha da geliştirecek olan bu başarıyı tek başına elde ettiğini söyleyemeyeceğini kaydetti. Sabancı, bu yönde Sabancı Üniversitesi’nin İstanbul Politikalar Merkezi’nin Barcelona merkezli IEMED ile birçok başarılı çalışmalar gerçekleştirdiğini dile getirerek, özellikle Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış’ın çabalarını da takdirle anmak istediğini söyledi.

Karaman'da bir köy koronavirüs nedeniyle karantinaya alındıİstanbul'dan yolcu otobüsüyle Konya'nın Ereğli ilçesindeki oğullarını ziyarete gelen ve corona virüs testi pozitif çıkan 60 yaş üstü çiftin, aynı zamanda memleketi olan Karaman'ın Ayrıncı ilçesine bağlı Berendi köyünde bir yakınlarının cenaze törenine katıldığı öğrenildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber