Geri Dön
EkonomiSağlık yatırımına devam hedef üniversite kurmak

Sağlık yatırımına devam hedef üniversite kurmak

Sağlık ve inşaat alanında yatırımları olan Gözde Grubu’nun Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Kenan Kalı, İzmir’e bir üniversite yatırımı yapmak istediklerini dile getirdi.

Sağlık yatırımına devam hedef üniversite kurmak

Kalı, şunları söyledi:

“Sağlık sektöründeki çalışmalarımızı bir üst aşamaya geçirip dünyada kabul gören ve tıp alanında bilim adamı yetiştiren bir üniversite kurmak istiyorum. Orta vadede İzmir’de bu yatırımı gerçekleştireceğiz. Sağlıkta yatırım planı kapsamında yeni hastaneler satın alacağız. İzmir’de ve Ege bölgesinde yeni hastane yatırımlarına devam edeceğiz.”

Kenan Kalı, pandeminin getirdiği sıkıntılara rağmen grup olarak sağlık ve inşaat yatırımlarını devam ettirdiklerini kaydederek şöyle devam etti: 

“Sağlık grubumuzu yeniden yapılandırdık. Ülke genelindeki hastane sayımız 8 oldu. Bunu daha da büyütme kararı aldık. Zincir hastane oluşumu konusunda çalışmalarımız sürdürüyoruz. 

İzmir’de konut fiyatları artıyor. Çünkü maliyetler artıyor ve İzmir tercih ediliyor. İzmir’de inşaat hala İstanbul’a göre ucuz. Pandemide gelen İstanbullular geri dönmeyecek. Evden çalışmanın da etkisiyle bölgede yaşayıp yaşayamayacağını test ediyorlar.”

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Cumhurbaşkanı Erdoğan Nijerya'ya geldiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, özel uçak "TUR" ile TSİ 23.55'te Nijerya'ya geldi.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler