Geri Dön
EkonomiSalgına rağmen ihracat artışı

Salgına rağmen ihracat artışı

Türkiye’nin Genel Sekreterlik bazında en fazla ihracat yapan ikinci birliği olan Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB), Kovid-19 gölgesinde geçen 2020 yılının son ayında yüzde 13 artışla yaklaşık 3 milyar dolar ihracata imza attığını duyurdu.

Salgına rağmen ihracat artışı

 

Aralıkta UİB bünyesindeki beş birliğin tamamı ihracatını artırmayı başardı. Bununla birlikte UİB’in 2020 yılı ihracatı pandemi nedeniyle bir önceki seneye kıyasla yüzde 15 azalarak 26.8 milyar dolar oldu. UİB Koordinatör Başkanı Baran Çelik, şunları söyledi:

“İhracatçılarımız pandemi döneminde üstün performans sergilemeye ve ülke ekonomisine önemli katkılar sağlamaya devam etti. Ülkemizin üretim ve ihracat üslerinden Bursa’mıza ve ülkemizin tüm ihracatçılarına gösterdikleri üstün gayret ve fedakârlık için minnettarız. İhracata, istihdama ve katma değerli üretime daha fazla yoğunlaşarak hedeflerimiz doğrultusunda çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Aşının olumlu sonuçlanmasıyla 2019’daki başarılı ihracat rakamlarına bu yıl tekrar ulaşmayı hedefliyoruz.” 

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Sokak düğününde pompalı tüfek ve tabancalarla ateş açıldıAntalya'da sokak düğününde pompalı tüfek ve tabancalarla ateş açılması ihbarına giden polis ile davetliler arasında arbede yaşandı. Takviye ekiplerin gelmesiyle gerginlik sona ererken, 1 kişi gözaltına alındı. 2 şüphelinin yakalanması için çalışmalar sürdürülürken, düğünün yapıldığı sokakta çok sayıda boş kartuş ve kovan ele geçirildi.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler