Geri Dön

Sanal gerçeklik gözlüğü Türkiye’de

HTC, sanal gerçeklik başlıkları VIVE ve VIVE Pro’yu resmi olarak Türkiye pazarına sunduğunu duyurdu.

Sanal gerçeklik  gözlüğü Türkiye’de

İlk olarak mayıs ayında kullanıcılarla buluşacak olan ürünlerden VIVE 6.499 TL, VIVE Pro Starter Kit 10.499 TL ve VIVE Fullkit ise 12.499 TL fiyat etiketiyle satılacak.

Hem eğlence hem iş

VIVE’da her biri 1080x1200 piksel olmak üzere 3.6 inç’lik, 90 Hz yenileme hızında, 110° görüş açılı iki OLED ekran ve dahili mikrofonlu kulaklık bulunuyor. Ayrıca esnek bant, numaralı gözlükle beraber kullanma imkanıyla birlikte kullanım sırasında konforu artıran yüz yastığı ve ön kamera gibi özelliklere sahip. VIVE’da ayrıca, bir kez şarj edilince 6 saate varan sürelerle kullanılabilen kablosuz bağlantılı ve titreşimli geribildirimli iki kontrolörle iki tane tutturmalı baz istasyonu bulunuyor.

HTC Türkiye Ülke Müdürü Batuhan Başal, “VIVE ve VIVE Pro, hem oyun ve eğlence dünyası için hem de iş dünyasına değer katacak uygulamalarda öncelikli tercih edilecek platform olacak. Türkiye’yi sanal gerçeklikle tanıştıracak” dedi.

İstanbul'da "Filyasyon Çalışmaları Takip Kurulları" oluşturulduİstanbul Valisi Ali Yerlikaya, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) taşıyanlar ve onlarla temas eden herkesin, 14 gün boyunca evlerinde izole edilmesi, bu kişilerin evlerine giriş-çıkışın mutlaka sınırlandırılması ve kontrol edilmesi gerektiğini belirterek, bu amaçla "Filyasyon Çalışmaları Takip Kurulları" oluşturduklarını bildirdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber