Geri Dön
EkonomiSASA 5 yıllık tahvil ihracını tamamladı

SASA 5 yıllık tahvil ihracını tamamladı

Sasa, tamamı nitelikli küresel yatırımcılara yönelik olarak Türkiye’den ihracı ilk defa gerçekleştirilen, 200 milyon euro tutarında paya dönüştürülebilir tahvil satışını başarı ile tamamladı. İhraç tutarının üzerinde talep gören 5 yıl vadeli tahvilin yıllık faiz oranı yüzde 3.25 olurken kupon faizi ödemesi 30 Eylül 2021’den başlayarak 3 ayda bir gerçekleştirilecek.

SASA 5 yıllık tahvil ihracını tamamladı

 

Satış işlemi 22 Haziran 2021 tarihinde gerçekleşirken ödemenin 30 Haziran 2021’de yapılması bekleniyor. Tahvil sahiplerinin paya dönüştürme fiyatı ise 15 işlem günlük bir izleme süresi boyunca 24 Haziran 2021’den başlayarak 14 Temmuz 2021’e kadar, payın günlük hacim ağırlıklı ortalama fiyatlarının aritmetik ortalamasının üzerinde yüzde 27.5 primle belirlenecek.

Türkiye’den ilk defa gerçekleştirilen bu ihraçta BNP Paribas (TEB Yatırım ortaklığında) global koordinatör olarak, BNP Paribas ve HSBC müşterek aracı kurumlar olarak, Göksu - Safi - Işık Avukatlık Ortaklığı ve White&Case LLP hukuk danışmanı olarak ve Quanta Finansal Danışmanlık danışman olarak görev aldılar.

Milli Savunma Bakanlığı, o görüntüleri paylaştıMilli Savunma Bakanlığı, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Devletimizin birçok kurum ve kuruluşu Marmaris’te çıkan yangını söndürmek için el birliğiyle mücadeleyi sürdürüyor. Deniz Kuvvetlerimize ait İHA ile havadan anlık görüntü aktarımı yapılarak yangın söndürme çalışmalarının koordinasyonu sağlanıyor." denildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler