Geri Dön
EkonomiSatılamayan kurbanlıkları Et ve Süt Kurumu alacak

Satılamayan kurbanlıkları Et ve Süt Kurumu alacak

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli satılamayan kurbanlıkları Et ve Süt Kurumu’nun (ESK) alacağını bildirdi. Bakan Pakdemirli, yazılı açıklamasında şunları kaydetti:

Satılamayan kurbanlıkları Et ve Süt Kurumu alacak

 

“Kurban Bayramı nedeniyle üreticilerimiz tarafından hayvan pazarlarına getirilen ancak satılamayan kurbanlıklar, geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da ESK tarafından satın alınacak. Bu yıl da kurbanlıklarını satamayan yetiştiricilerimizi mağdur etmeyeceğiz. Pazarda satılamayan hayvanların tamamını, talep etmeleri halinde, ESK eliyle biz alacağız.”

Üreticilerin en yakın ESK kombinalarına başvurabileceklerini belirten Pakdemirli, “ESK bu yıl, birinci kalite büyükbaş kurbanlıkların et kilogramını 42 liradan, ikinci kalite kesimlik kurbanlıkların et kilogramını 40 liradan satın alacak. Küçükbaş hayvanlarda ise birinci kalite toklu kurbanlıkların et kilogramını 42 liradan, ikinci kalite koyunların et kilogramını 38 liradan satın alacak” ifadelerini kullandı.

Pakdemirli, alım fiyatlarıyla ilgili diğer detayların bugün ESK tarafından duyurulacağını bildirerek, üreticilerin, kesime getirecekleri elde kalan kurbanlık hayvanları için tarım il müdürlüklerince hayvan pazarlarında görevlendirilen veteriner hekimler tarafından verilen sevk belgelerini ibraz etmeleri gerektiğine işaret etti.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Temaslı olmasına rağmen parkta oturan genç kız, karantinaya alındıKırıkkale’de temaslı olduğu halde parkta arkadaşı ile oturan Nida Gül T. (17), ailesine teslim edildi. Evde karantinaya alınan Nida Gül T.'in ailesine 4 bin 50 TL ceza kesildi.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler