Geri Dön
EkonomiDünyanın en büyüklerinden! Çok az kaldı...

Dünyanın en büyüklerinden! Çok az kaldı...

Yerli ve yabancı birçok savunma sanayi firmasını bir araya getirecek, 15. Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı (IDEF 2021), mayıs ayı sonunda İstanbul’da gerçekleştirilecek. Yerli silahların da tanıtılacağı fuarda, yeni iş ortaklıklarının kurulması hedefleniyor. Dünyanın en büyük dört savunma sanayi fuarından biri olan ve Türk savunma sanayi ürünlerinin vitrine çıktığı IDEF, bu yıl 15. kez düzenleniyor.

Dünyanın en büyüklerinden! Çok az kaldı...

SEYFETTİN ERSÖZ Ankara

140 ülkeye davet

İDEF - 2021, 25 - 28 Mayıs arasında Büyükçekmece’deki İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Cumhurbaşkanlığı himayesinde, Milli Savunma Bakanlığı ev sahipliğinde, Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı’nın yönetim ve sorumluluğunda yapılacak fuarda, yerli ve yabancı savunma sanayi firmalarının en son ürünleri görücüye çıkacak.

IDEF’21 için 148 ülkeden 341 heyet ve 352 heyet üyesi ilgili yerli makamlar tarafından fuara davet edildi. Fuara, bazı devlet başkanları, savunma bakanları, genelkurmay başkanları, askeri yöneticiler, akademisyenler ve güvenlik uzmanlarının da katılması bekleniyor. IDEF 2021, kara, deniz, havacılık ve uzay sanayi, lojistik destek faaliyetleri, güvenlik alanındaki üreticileri biraraya getirecek.

Yeni ortaklıklar

Fuarda, davet edilen ülkelerin makamları ile üst seviyede görüşmelerin gerçekleştirilmesi ve savunma sanayi alanındaki ihracat verilerinin artırılması da hedefleniyor. Firmalar yerli üretim silah ve araçların pazarlanması ve yeni iş ortaklıklarının kurulması açısından fuara yoğun ilgi gösteriyor. Bu yıl, IDEF’19’da gerçekleştirilen 100’ün üzerinde imza töreni, toplantı ve tanıtımdan çok daha fazlasının yapılması hedefleniyor.

Fuar için geniş kapsamlı koronavirüs önlemleri de alınacak. Katılımcılar HES kodu ile fuar alanına alınacak ve stantlar arasındaki mesafeye dikkat edilecek.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Balık fiyatları fırladı! 'Herkes soruyor ama yok'Denizlerde, 1 Eylül'de başlayan balık avı sezonu, fırtına engeline takıldı. Karadeniz'de etkili olan fırtına nedeniyle balıkçılar, 1 haftadır tekneleriyle denize açılamadı. Tezgahlarda balığın miktarı azalırken, fiyatı da katlandı. Sinop'ta 20 TL'ye satılan palamudun tanesi 40 TL'ye, hamsinin kilosu da 40 TL'ye çıktı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler