Geri Dön
EkonomiŞeker gibi bir bayram olsun

Şeker gibi bir bayram olsun

Çok bayram görmüş, geçirmiş olanların “Nerede o eski bayramlar?” dediğini sık sık duyarız. Koronavirüs salgını ve beraberinde gelen tam kapanmayla birlikte şimdi bu soru tam da yerini buldu: “Nerede o eski bayramlar?"

Şeker gibi bir bayram olsun

Bu kez mesafeli kutlamak zorunda olsak da, coşkusuyla ve heyecanıyla bayram her zaman bayram. Büyüklerin elini öpemesek, küçüklere harçlık veremesek de, “gönüller bir olsun” dileğiyle tüm Türkiye evinde güzel bir bayram geçirmek için hazır. Birçok yerde bayram öncesi yaşanan alışveriş telaşı bu kez yerini sessizliğe bıraktı. İstanbul’da her bayram arifesinde yürümekte güçlük çekilen merkezler bu kez sakindi. Eminönü ve Mısır Çarşısı’nda esnaf, turistlere ve evine yürüme mesafesinde alışverişe gelen vatandaşlara hizmet verdi. Kadıköy’de de benzer manzaralar yaşandı. Yine de Ramazan Bayramı’nı ağız tadıyla geçirmek isteyenler geleneksel şeker ve tatlı alışverişini unutmadı...

Baraj gölüne giren yaban keçisini itfaiye kurtardıKahramanmaraş'ta, baraj gölüne giren yaban keçisi, eğitimden dönen itfaiye ekibi tarafından kurtarıldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler