Geri Dön
Ekonomi‘Sıfır atık projeniz dünya ülkelerine örnek’

‘Sıfır atık projeniz dünya ülkelerine örnek’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, İskoçya’nın Glasgow şehrinde 26’ncısı düzenlenecek Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesi (BMİDÇS) 26. Taraflar Konferansı’na (COP26) davet edildi.

‘Sıfır atık projeniz dünya ülkelerine örnek’

 

Emine Erdoğan, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu sırasında New York’ta açılan Türkevi’nde Birleşik Krallık milletvekili ve COP26 Başkanı Alok Sharma ile bir araya geldi. Edinilen bilgiye göre, Sharma görüşmede Türkiye’de sıfır atık ve iklim değişikliği konularında toplumsal farkındalık oluşturmak için Emine Erdoğan’ın, First Lady olarak liderliğini ve öncülüğünü yakından takip ettiklerini ve bunun dünya ülkelerine örnek olduğunu belirterek Türkiye’nin yenilenebilir enerji ve atık konularındaki başarılı çalışmalarını dikkatle izlediklerini söyledi. COP26 başkanlığını yürüten Alok Sharma, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın davetli olduğu Glasgow’daki iklim zirvesine Emine Erdoğan’ı da beklediklerini ifade etti.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Şiddetli yağış Bozkurt'u sular altında bıraktıKastamonu'nun Bozkurt ilçesinde sağanak nedeniyle sokaklar su altında kaldı. İlçe merkezindeki Sınarcık, Yılmaz ve Cumhuriyet caddeleri başta olmak üzere ilçenin birçok yerinde şiddetli sağanak su baskınlarına neden oluyor.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler