Geri Dön

Şile bezine hayat verecek proje

İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA) koordinasyonunda Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’ndan 2.3 milyon lira tutarında hibe desteği almaya hak kazanan “Şile Bezi Kırsal Kadın Kooperatifi” projesi kapsamında Şileli kadınlar üretim yapacak, moda endüstrisi de Şile bezinden yapılan giysi ve ürünleri dünyaya tanıtacak..

Şile bezine hayat verecek proje

 

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yürütülen 2020 Yılı Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) kapsamında İSTKA koordinasyonunda Şile Belediyesi tarafından geliştirilen “Şile Bezi Kırsal Kadın Kooperatifi” projesi başarılı bulundu.

Kadınlara istihdam

Proje, İSTKA koordinasyonunda Şile Belediyesi tarafından Yeditepe Üniversitesi, FMV Işık Üniversitesi ve Şile Halk Eğitimi Merkezi ortaklığıyla yürütülecek.

AA’nın aldığı bilgiye göre, proje kapsamında İstanbul’un ilk ve tek coğrafi işaretli ürünü olan Şile bezinin üretim  kapasitesinin artırılması, ekonomik faaliyetlerin kısıtlı olduğu bölgelerdeki kadınların istihdam edilmesi ve bölgenin kırsal kalkınmasında önemli rol oynaması hedefleniyor.

Tünel işçilerini taşıyan midibüs devrildi: 5'i ağır, 15 yaralıSivas'ın Suşehri ilçesinde yapımı devam eden Geminbeli Tüneli'ne işçi taşıyan servis midibüsünün devrilmesi sonucu 5'i ağır, 15 işçi yaralandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber