Geri Dön
EkonomiŞirketler değişime ‘İK’ ile hazırlanıyor

Şirketler değişime ‘İK’ ile hazırlanıyor

İnsan Kaynakları liderlerini biraraya getiren yılın prestijli organizasyonlarından CHRO Summit dün gerçekleşti. Geçen yıl 1 milyonun üzerinde insanın kariyerini yöneten liderlerin biraraya geldiği zirvede insan kaynakları yöneticilerinin (CHRO’ların) yükselen değerine dikkat çekilirken, bu yıl mevcut küresel ekonominin ve işyeri ortamının değişken doğasında CHRO fonksiyonunun proaktif rolünün önemi de konuşuldu.

Şirketler değişime  ‘İK’ ile hazırlanıyor

Destekçileri arasında Milliyet Gazetesi’nin de yer aldığı zirvede, önde gelen firmaların üst düzey yöneticileri ve CHRO’lar; Çalışmanın Yeni Şekli: ‘Agile’, Yönetim Perspektifinden İK’nın Rolü, Dijital İK & İK Pazarlama & İK Analitik, Yetenek Yönetimine Global Bakış, Geleceğin Organizasyonlarını İnşa Etmek ve İş Yerinde Çeşitlilik ve Kapsayıcılık konu başlıklarındaki panellere katıldı.

Risk ve başarı...

‘Dijital devrim’in çeşitli özellikleriyle ele alındığı zirvede, bu süreçte şirketlerin yapılanmaları ve kültürel gelişimlerini bu değişime uygun şekilde yapılandırmalarının önemine dikkat çekildi. Zirvenin temelinde yapay zeka, mobil platformlar, sensörler, sosyal kalibrasyon sistemleri gibi pek çok unsur yer aldı. NN Hayat ve Emeklilik CEO’su Marius Popescu’nun açılış konuşmasıyla başlayan zirve panellerle devam etti.

Şirketler değişime  ‘İK’ ile hazırlanıyor
'Yönetim Perspektifinden İK’nın Rolü’ konulu panelde konuşan üst yöneticiler, teknoloji ve vizyon gelişimine dikkat çekti. Kibar Holding CEO’su Tamer Saka, “Yönetim tarafında farklı kuşakların ihtiyaçlarını anlayabilen onlarla doğru iletişim kurabilen yöneticilere ihtiyaç duyuluyor. Bu nedenle bir şirketin işe alım politikası sürdürülebilir başarısında hayati önem taşıyor” dedi. Alarko Holding Yönetim Kurulu Başkanı İzzet Garih ise, şirketleri başarıya taşıyacak yöneticilerin risk alabilen, iş idaresi yapabilen, yüksek performansla çalışan ve iyi iletişim kuran kişiler olması gerektiğini söyledi.

‘Mentor’ünüzü seçin

‘Dijital İK & İK Pazarlama & İK Analitik’ panelinde fikir alışverişinde bulunan İK direktörleri ise şirketlerin dijital dönüşümüne nasıl öncülük ettiklerini anlatırken, yapılan çalışmalardan örnekler verdi.

Öğleden sonraki paneller global şirketlerin Türkiye üst yöneticileri ve İK direktörlerinin panelleriyle devam etti. ‘Yetenek Yönetimine Global Bakış’ panelinde, Korn Ferry Hay Group Yönetim Kurulu Başkanı Şerif Kaynar, “Talent olmasanız da çalıştığınız şirkette başarılı bulduğunuz birini mentor seçin ve onu taklit edin. Taklit ederek de olsa mutlaka bir şeyler öğrenecek ve bir yere geleceksiniz” dedi.

Türkiye’nin en etkin 50 CHRO’su ödülleri kapsamında, Demirören Holding İK Direktörü Elif Karacaoğlu Toraman da ödül aldı.

AK Parti ve CHP grubu arasında Meclis'te yumruklu kavga
16 yıllık Merkel dönemi sona eriyor! Yeni başbakan...
30 milyar dolarlık anlaşma!
'Film' gibi hikaye! İzlediği filmden etkilendi, Samsun'dan Nepal'e gitti
Emeklilerin gözü kulağı bu haberde! 'Ek zam' masada
Araç sahiplerine MTV müjdesi! Canlı yayında rakam verdi
Enis'ten 'Doğalım, iftira atmayın' çıkışı! Estetiklerini tek tek saydı
Türkiye'nin gündemine oturdu! 'Bu nasıl vicdansız bir karar'
Dortmund - Beşiktaş maçını spor yazarları değerlendirdi
Bakan Kasapoğlu sert çıktı: Bu çevrimdışı muhalefet zihniyeti...
MasterChef'te ortalık karışıyor! 'Bu mafya ayaklarını bırak'
Beşiktaş'ta N'Sakala'dan skandal Haaland paylaşımı, hemen sildi
Kişi başı 45 bin dolar! İstanbul'da otelde basıldılar
Bu şehirlerde yaşayanlar dikkat! Yoğun kar geliyor
Hafıza Testi: Hazırsanız başlıyoruz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler