Geri Dön

Şirketler değişime ‘İK’ ile hazırlanıyor

İnsan Kaynakları liderlerini biraraya getiren yılın prestijli organizasyonlarından CHRO Summit dün gerçekleşti. Geçen yıl 1 milyonun üzerinde insanın kariyerini yöneten liderlerin biraraya geldiği zirvede insan kaynakları yöneticilerinin (CHRO’ların) yükselen değerine dikkat çekilirken, bu yıl mevcut küresel ekonominin ve işyeri ortamının değişken doğasında CHRO fonksiyonunun proaktif rolünün önemi de konuşuldu.

Şirketler değişime  ‘İK’ ile hazırlanıyor

Destekçileri arasında Milliyet Gazetesi’nin de yer aldığı zirvede, önde gelen firmaların üst düzey yöneticileri ve CHRO’lar; Çalışmanın Yeni Şekli: ‘Agile’, Yönetim Perspektifinden İK’nın Rolü, Dijital İK & İK Pazarlama & İK Analitik, Yetenek Yönetimine Global Bakış, Geleceğin Organizasyonlarını İnşa Etmek ve İş Yerinde Çeşitlilik ve Kapsayıcılık konu başlıklarındaki panellere katıldı.

Risk ve başarı...

‘Dijital devrim’in çeşitli özellikleriyle ele alındığı zirvede, bu süreçte şirketlerin yapılanmaları ve kültürel gelişimlerini bu değişime uygun şekilde yapılandırmalarının önemine dikkat çekildi. Zirvenin temelinde yapay zeka, mobil platformlar, sensörler, sosyal kalibrasyon sistemleri gibi pek çok unsur yer aldı. NN Hayat ve Emeklilik CEO’su Marius Popescu’nun açılış konuşmasıyla başlayan zirve panellerle devam etti.

Şirketler değişime  ‘İK’ ile hazırlanıyor
'Yönetim Perspektifinden İK’nın Rolü’ konulu panelde konuşan üst yöneticiler, teknoloji ve vizyon gelişimine dikkat çekti. Kibar Holding CEO’su Tamer Saka, “Yönetim tarafında farklı kuşakların ihtiyaçlarını anlayabilen onlarla doğru iletişim kurabilen yöneticilere ihtiyaç duyuluyor. Bu nedenle bir şirketin işe alım politikası sürdürülebilir başarısında hayati önem taşıyor” dedi. Alarko Holding Yönetim Kurulu Başkanı İzzet Garih ise, şirketleri başarıya taşıyacak yöneticilerin risk alabilen, iş idaresi yapabilen, yüksek performansla çalışan ve iyi iletişim kuran kişiler olması gerektiğini söyledi.

‘Mentor’ünüzü seçin

‘Dijital İK & İK Pazarlama & İK Analitik’ panelinde fikir alışverişinde bulunan İK direktörleri ise şirketlerin dijital dönüşümüne nasıl öncülük ettiklerini anlatırken, yapılan çalışmalardan örnekler verdi.

Öğleden sonraki paneller global şirketlerin Türkiye üst yöneticileri ve İK direktörlerinin panelleriyle devam etti. ‘Yetenek Yönetimine Global Bakış’ panelinde, Korn Ferry Hay Group Yönetim Kurulu Başkanı Şerif Kaynar, “Talent olmasanız da çalıştığınız şirkette başarılı bulduğunuz birini mentor seçin ve onu taklit edin. Taklit ederek de olsa mutlaka bir şeyler öğrenecek ve bir yere geleceksiniz” dedi.

Türkiye’nin en etkin 50 CHRO’su ödülleri kapsamında, Demirören Holding İK Direktörü Elif Karacaoğlu Toraman da ödül aldı.

Beştepe'de Libya zirvesiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Libya Başbakanı Sarrac ortak basın açıklaması yaptı. Erdoğan konuşmasında, "Libya ile yeni işbirliği geliştirmeyi kararlaştırdık. Doğu Akdeniz'deki doğal zenginliklerinden faydalanmak üzere arama ve sondaj dahil işbirliğimizi genişletmeyi hedefliyoruz" dedi. Sarrac ise yaptığı açıklamada, "Düşmanı tamamen ortadan kaldırıncaya kadar mücadelemizi yapacağız. Bundan sonraki süreçte müzakere olanağı vermeyeceğiz" ifadelerine yer verdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber