Geri Dön
EkonomiSofralık üzümde ihracat 6 Ağustos'ta başlayacak

Sofralık üzümde ihracat 6 Ağustos'ta başlayacak

Ege Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği'nin de içinde bulunduğu Ticaret Bakanlığı Ege Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlüğü başkanlığında oluşturulan komisyon, sultani üzüm ihracat başlangıcını 6 Ağustos olarak belirledi.

Sofralık üzümde ihracat 6 Ağustos'ta başlayacak

Birlikten yapılan açıklamaya göre, alınan karar gereği, bu yıl sultani üzümde ihracata 6 Ağustos'ta başlanacak, Mevlana tipi sofralık üzümde ise ilk ihracat 12 Ağustos'ta yapılacak.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Ege Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Hayrettin Uçak, Türk ihracatçılarının geçen yıl sultani üzümde 110,7 milyon dolarlık ihracat yaparak üreticilerin emeklerinin karşılığını almasına katkıda bulunduğunu belirtti.

Hayrettin Uçak, bu yıl 125 milyon dolar döviz getirisi hedeflediklerini bildirdi.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
17 Eylül 2021 koronavirüs tablosu ve aşı haritası belli oldu! Vakalar...Türkiye'nin günlük koronavirüs tablosu açıklandı. Sağlık Bakanlığı tarafından 17 Eylül 2021 koronavirüs tablosu paylaşıldı. Bakan Koca yaptığı açıklamada, " Can kaybımız dünkü kadar fazla değil. Vaka sayımız, içinde olduğumuz hareketlilik dönemini aynı ciddiyetle yansıtıyor. Bu durum, yakın günlerde vefat sayılarına yansımaya devam edecek. Tam doz aşımızı olup, tedbirlere uyarak salgına karşı gerekli mücadeleyi vermeliyiz." dedi.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler