Geri Dön

Somalili Abdi’ye drone hediye etti

Somali’de imkansızlıklar içinde yaptığı maket uçak modelleriyle sosyal medyada ilgi odağı haline gelen genç yetenek Guled Abdi (17), Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun talimatıyla geldiği Türkiye’de eğitim alacak. Dışişleri Bakanlığı’nda Çavuşoğlu tarafından kabul edilen Abdi’ye annesi ve Somali’nin Ankara Büyükelçisi Jama Abdullahi Muhammed eşlik etti.

Somalili Abdi’ye drone hediye etti

 

Çavuşoğlu, hediye olarak Abdi’ye yerli bir Türk firması ve ASELSAN tarafından ortak üretilen drone verdi. Basında Abdi ile ilgili çok sayıda haber gördüğünü belirten Çavuşoğlu, Abdi’nin, Antalya Aksu Uçak Bakım Teknolojisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde eğitimini tamamlayacağını söyledi. Bakan Çavuşoğlu, Twitter hesabından da, “Somali’de kısıtlı imkanlarla yaptığı uçak maketlerini görünce ‘bu yetenek Teknofest’te olmalı’ dedik. Guled Abdi Türkiye’de okuyacak ve gökyüzü tutkusuna ülkemizde yön verecek. Hayallerinin  peşinde koşmaya devam et Guled, biz de sana destek olmaya devam edeceğiz” mesajını paylaştı.

Otomobilin çarptığı baba ve oğulun öldüğü kaza kameradaKonya'da kaldırımda yürürken otomobilin çarpması sonucu Bünyamin Özkan ile oğlu Ahmet Eymen’in yaşamını yitirdiği, eşi Sibel Özkan'ın ise yaralandığı kazanın güvenlik kamerası görüntüleri ortaya çıktı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber