Ekonomi Ali Sabancı ve Vuslat Doğan Sabancı denizde kaza yaptı

Ali Sabancı ve Vuslat Doğan Sabancı denizde kaza yaptı

25.08.2023 - 11:31 | Son Güncellenme:

Gelen son dakika haberine göre Yunanistan'da tatilde olan Ali Sabancı ve Vuslat Doğan Sabancı, denizde zodyak botla kaza yaptı.

Yaralanan çift ilk müdahalenin ardından Bodrum'a getirildi. Burada yapılan müdahalenin ardından ağır yaralı olduğu öğrenilen Ali Sabancı İstanbul'da özel bir hastaneye sevk edildi.

Haberin Devamı

Ali Sabancı ve Vuslat Doğan Sabancı denizde kaza yaptı

Sağlık durumunun iyiye gittiği öğrenilen Vuslat Doğan Sabancı'nın aynı özel hastaneye getirileceği öğrenildi.

Ali Sabancı ve Vuslat Doğan Sabancı denizde kaza yaptı

BAKAN KOCA: GEÇMİŞ OLSUN DİLEKLERİMİ SUNUYORUM

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan da kazaya ilişkin bir açıklama geldi. Fahrettin Koca, "İş dünyasının ileri gelen isimlerinden Sn. Ali Sabancı, eşi Sn. Vuslat Doğan Sabancı ile Bodrum’da ağır bir deniz kazası geçirmiş, kazada yaralanan Ali Bey ilk müdahalenin ardından ambulans uçakla İstanbul’a sevk edilmiş; genel durumu iyi olan eşinin de ambulans uçakla İstanbul’a sevki planlanmıştır. Kendilerine geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum." ifadelerini kullandı.

1/6

2/6

3/6

4/6

5/6

6/6

ESAS HOLDİNG'DEN AÇIKLAMA

Konuyla ilgili ESAS HOLDİNG'den yapılan açıklamada ifadelere yer verildi: "Esas Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sabancı ve eşi Vuslat Doğan Sabancı 24 Ağustos 2023 tarihinde tatilleri sırasında bir deniz kazası geçirmiştir. Tedavileri devam etmekte olup sağlık durumları takip edilmektedir. Gelişmelerle ilgili kamuoyuna bilgi verilecektir."

Haberin Devamı

 

YUNAN SAHİL GÜVENLİĞİ'NDEN KAZA AÇIKLAMASI

Yunanistan Sahil Güvenliği yetkililerinin yaptığı yazılı açıklamada " Leros ve Lipsi Liman Başkanlıkları dün akşam Birleşik Arama ve Kurtarma Koordinasyon Merkezi tarafından, güneydeki bölgede, içinde altı yabancının (4 Türk vatandaşı, 1 Güney Afrika vatandaşı ve 1 İngiltere vatandaşı) bulunduğu Malta bandıralı E/P-T/R yüksek hızlı deniz taşıtının bir kayayla çarpışması ve bunun sonucunda iki kişinin ağır, bir kişinin de hafif yaralanmasıyla sonuçlanan bir olay hakkında bilgilendirildi.

İki devriye teknesi kaza bölgesine intikal etti ve yaralılara yardımcı oldu. Yaralılar Leros Hastanesi’ne götürüldü ve tedavi altına alındı. Hastaneye götürülen kişilerden dördü tıbbi tedavilerinin ardından aynı gün taburcu edilirken, Türk vatandaşı olan bir erkek ve bir kadın Türk bandıralı özel bir yüzer ambulansla Türkiye'ye nakledildi. Leros Liman Başkanlığı tarafından bir ön soruşturma yürütülürken, Malta bandıralı E/G-T/R deniz taşıtı Leros Valiliği'ne devredildi" ifadeleri yer aldı.

Haberin Devamı

VUSLAT DOĞAN SABANCI İSTANBUL'A GETİRİLDİ

Yunanistan'ın Leros Adası'nda eşi Ali Sabancı’yla birlikte denizde kaza geçiren Vuslat Doğan Sabancı, ambulans uçakla İstanbul’a getirildi. Sabancı, Şişli’deki özel hastaneye ambulansla sevk edildi.