Geri Dön
EkonomiSpor girişimcisine sarı-kırmızı yatırım

Spor girişimcisine sarı-kırmızı yatırım

Spor ekonomisi ve dijitalleşen dünyanın yatırım potansiyelini daha da derinleştirmeyi planlayan Galatasaray, Core Strateji ve İstanbul Portföy ile birlikte “1905 Ventures Girişimcilik Merkezi”ni kuruyor. Girişim Sermayesi Yatırım Fonu olan 1905 Ventures, Türkiye’de spor teknolojisi alanında girişimlere soyunacak.

Spor girişimcisine sarı-kırmızı yatırım

EKONOMİ SERVİSİ - Merkezde uygulanacak program sonunda sektörün önde gelen yatırımcıları, liderleri ve Galatasaray yönetimi tarafından değerlendirilecek girişimler 1905 Ventures’dan yatırım alma fırsatına sahip olacak. Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurul Başkan Yardımcısı Bikem Kanık “1905 Ventures Girişim Sermayesi Fonu spor teknolojisi girişimlerine ortalama 500 bin TL tutarında yatırım yapılacak. Fonun yatırım ve çıkış kararlarını bağımsız bir yatırım komitesi verecek” dedi.

Teknoloji dokunuşu

Core Strateji tarafından yönetilen 1905 Accelerator Hızlandırma programını, 1905 Ventures fonu ve TwoZero Ventures ile birlikte değer zincirini tamamlıyor.

İstanbul Portföy Girişim Sermayesi Direktörü Yiğit Arslan, “Haftada 20-30 farklı spor girişimini incelerken artık bu rakam 2’lere, 3’lere düşmüş durumda. Daha fazla girişimci bu alanda faal olmalı. 1905 Ventures programından mezun olacak girişimlerin de fonlama ile desteklenmesi gerekiyor. Çünkü girişimler fonlama ile yani finansmanla buluşmadığı zaman maalesef bu işin kıymeti kalmıyor” dedi.

 

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Hayko Cepkin gece yarısı fırtınada zor anlar yaşadıKuşadası'nda yaşayan şarkıcı Hayko Cepkin fırtınada zor anlar yaşattı. Gece yarısı bahçesindeki eşyaları taşıyan Cepkin, rüzgara karşı mücadele ettiği anları da sosyal medya hesabından paylaştı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler