Geri Dön
EkonomiStratejik hedef AB’ye tam üyelik

Stratejik hedef AB’ye tam üyelik

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, “Her fırsatta stratejik hedefimizin Avrupa Birliği’ne (AB) tam üyelik olduğunun altını çiziyoruz” dedi.

Stratejik hedef  AB’ye tam üyelik

Avrupa Komisyonu’nun komşuluk ve genişlemeden sorumlu üyesi Oliver Varhelyi ile video konferansla görüşen Pekcan, Türkiye’nin AB’ye aday ülke ve Gümrük Birliği ortağı olarak AB ile ilişkilerine büyük önem verdiğini belirtti. Pekcan, halihazırda AB ile ileri seviyede bir bütünleşme tesis etmiş olduğunu kaydederek, “Her fırsatta stratejik hedefimizin AB’ye tam üyelik olduğunun altını çiziyoruz. AB ile ilişkilerimize bu anlayış içinde yaklaşıyoruz” dedi.

Pekcan, Türkiye ile AB arasındaki ekonomik ilişkileri ileri taşımanın, Avrupa bölgesindeki değer zincirlerinin güçlendirilmesi bakımından fırsatlar sunduğunu bildirdi. Pekcan, Türkiye-AB ilişkilerinde pozitif bir gündem için fırsatlar bulunduğunu, bunun için çalışmaya hazır olduklarını ifade etti.

Varhelyi de Gümrük Birliği’nin güncellenmesinin her iki taraf için olumlu olacağını belirterek, bu konunun komisyon tarafından AB Konseyi kararına sunulduğunu hatırlattı. Varhelyi, “AB olarak pozitif bir gündem için çaba harcıyoruz, bu gündem için her iki tarafın da ortak ve yapıcı çalışmalarını sürdürmesinde yarar görüyoruz” dedi.

Gece kulübüne çevrilen lokantaya polis baskınıBeyoğlu'nda kısıtlamaya aldırmadan gece kulübüne çevrilen lokantaya polis baskın düzenlendi. İçerideki 25 kişiye 88 bin 725 lira, lokanta sahibine 20 bin lira para ceza uygulandı. Belediye ekipleri de iş yerini mühürledi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler