Geri Dön
EkonomiSürdürülebilir gıda sistemi

Sürdürülebilir gıda sistemi

PepsiCo, 2019 sürdürülebilirlik raporunu yayınladı. Rapor, daha sürdürülebilir bir gıda sisteminin oluşturulmasına yardım edilmesine ilişkin ilerlemeyi ön plana çıkarıyor.

Sürdürülebilir gıda sistemi

PepsiCo CEO'su ve Başkanı Ramon Laguarta, “Günümüz küresel ortamı ve toplumsal baskıları, sistem değişikliğine olan ihtiyaca odaklanmayı beraberinde getiriyor. Bu zorluklar özel sektörün daha fazla sorumluluk almasını gerekli kılmakla kalmayıp ispat edilmiş ve sürekli eylemi zorunlu kılmaktadır. Yayılan pandemi nedeniyle daha da zorlanan gıda sistemimize yönelik tehditlerin aşılması da dâhil olmak üzere uzun vadeli zorlukların üstesinden gelinmesinde ölçeğimizi ve etkimizi kullanma sorumluluğumuz bulunuyor. Hepimiz daha fazla yol kat etmemiz gerektiğini biliyoruz” dedi.

Tecavüz iftirası! Sokak ortasında linç girişimi...İstanbul’da diş hekimi İ.B., yanında temizlik işçisi olarak çalışan Türkmen M.S.’nin tecavüz iddiası üzerine sokak ortasında feci şekilde dövüldü. Polisin yaptığı araştırmada, M.S.’nin, İ.B.’ye iftira attığı ortaya çıktı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler