Geri Dön

Süt destekleri bugün ödeniyor

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, çiftçi ve üreticilere müjde verip 2018 yılının Eylül-Ekim-Kasım aylarına ait çiğ süt destekleme ödeneklerinin bugün verileceğini açıkladı.

Süt destekleri bugün ödeniyor

Pakdemirli, dün Kamu Denetçiliği Kurumu’nca düzenlenen, ‘Sokak Hayvanları Çözüm Çalıştayı’na katıldı. Burada çiftçi ve üreticiler için önemli bir haberi kamuoyuyla paylaştıklarını belirten Pakdemirli, şöyle dedi:

“2018 Eylül-Ekim-Kasım ayları çiğ süt destekleme ödemelerine 25 Ocak Cuma günü başlıyoruz. Bu çerçevede iki gruba ayırdığımız 260 bin 615 üreticimize, 2 milyon 142 bin ton çiğ süt için toplam 255 milyon lira ödeme yapmış olacağız. Birinci grupta yer alan ve kimlik numarasının son hanesi 6-8 olan üreticilerimize 25 Ocak Cuma günü saat 18.00’den sonra 113 milyon 787 bin lira ödeyeceğiz. İkinci grupta yer alan ve kimlik numarasının son hanesi 0-2-4 olan çiğ süt üreticilerimize ise 1 Şubat Cuma günü 141 milyon 168 bin lira ödeme yapacağız.”

MSB'den 'sosyal mesafe' videosuMilli Savunma Bakanlığı'nca Mehmetçiğin koronavirüsle mücadele kapsamında, dinlenme alanlarında sosyal mesafe kuralına dikkat ettiğine ilişkin video paylaşıldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber