Geri Dön
EkonomiTahkimde Asya açılımı

Tahkimde Asya açılımı

İstanbul Tahkim Merkezi (ISTAC) ile Hong Kong Uluslararası Tahkim Merkezi (HKIAC) arasında işbirliği anlaşması imzalandı. Anlaşma Çevrimiçi platformda gerçekleşen imza töreninde işbirliği protokolünü ISTAC Başkanı Ziya Akıncı ve HKIAC Genel Sekreter Sarah Grimmer imzaladı. ISTAC Başkanı Akıncı, şunları söyledi:

Tahkimde Asya açılımı

 

“Pandemi döneminde de faaliyetlerini kesintisiz sürdüren ISTAC olarak hedefimiz, sadece Türkiye’de değil uluslararası arenada etkin bir tahkim merkezi olmak. HKIAC ile attığımız bu adım kurumumuz için uluslararası ilişkilerde Asya bölgesine açılım sağlayacak. Aynı şekilde, Asya bölgesinin etkin tahkim kurumu HKIAC için de bölgemize yönelik etkinliklerinde ISTAC ile işbirliği onlara önemli avantajlar yaratacak. Protokol kapsamında İstanbul Tahkim Merkezi’nin faaliyetleri HKIAC tarafından Asya piyasalarında duyurulacağından ISTAC’ın global anlamda tanınırlığı ve saygınlığı artacak. Bu işbirliğinin gerek ülkemiz gerekse ISTAC açısından uluslararası tahkimin gelişmesine ve yaygınlaşmasına katkı sağlayacağını düşünüyoruz. Her iki tahkim merkezini aynı platformda buluşturan bu anlaşma ile verimli işbirliği projeleri ve ortak etkinlikler gerçekleştirmeyi hedefliyoruz.”

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Diş hekiminin acı sonu! 'Balığın peşinden gitti, nefesi yetmedi'Çanakkale'de zıpkınla balık avlamak için daldığı denizde boğularak yaşamını yitiren 2 çocuk babası Diş Hekimi Zafer Taş son yolculuğuna uğurlandı. Kardeşinin ölümü hakkında konuşan Hüseyin Taş, "Pazar günü zıpkınla balık avlamak için giriyor. Anlatırdı bize, balığın peşinden gitmiş. Balığı çıkaramadığı gibi kendi de çıkamadı. Nefesi yetmemiş." dedi.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler