Geri Dön
Ekonomi‘Tarihe iz bıraktı ve geleceğe ışık tutuyor’

‘Tarihe iz bıraktı ve geleceğe ışık tutuyor’

Koç Ailesi’nin üçüncü kuşak üyesi ve iş dünyasının önde gelen isimlerinden Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı merhum Mustafa V. Koç, vefatının 6. yıl dönümünde mezarı başında anıldı.

‘Tarihe iz bıraktı ve geleceğe ışık tutuyor’

Geçirdiği kalp krizi sonucu 21 Ocak 2016’da vefat eden Mustafa Koç, vefatının yıl dönümünde Zincirlikuyu’da bulunan aile kabristanında düzenlenen törenle anıldı. Koç Holding’den yapılan açıklamada, pandemi kurallarına riayet edilen anma törenine Koç Ailesi, Koç Topluluğu yöneticileri ve sevenlerinin katıldığı belirtildi. 

Koç Holding CEO’su Levent Çakıroğlu, anma töreninde yaptığı konuşmada, şunları söyledi:

“Mustafa Bey’i ebediyete uğurlayışımızın 6’ncı yıl dönümü münasebetiyle bir aradayız. Hayatı çok seven ve hayatına dokunduğu herkes tarafından da çok sevilen bir insanın ardından, daha dün gibi hatırladığımız anılarıyla aramıza bunca yılın nasıl girdiğine şaşırmamak elde değil… Kuşkusuz Mustafa Bey’i bu kadar erken kaybetmiş olmanın acısını hâlâ içimizde hissediyoruz. Ancak, kendisini rahmetle yâd ettiğimiz her zaman, yüzümüzde sevgi, saygı ve minnet dolu bir tebessüm de beliriyorsa, bu onun cömertçe paylaştığı pozitif enerjisiyle yüreklerimizde yaşadığının da bir göstergesidir. Mustafa Bey, vizyoner ve güçlü bir lider olduğu kadar, alçakgönüllü ve samimiydi de… Tertemiz bir kalbi vardı; aldığı her kararı vicdanıyla tarttı. İlham verici kişiliğiyle Koç Topluluğu’nun tarihinde iz bıraktı, geleceğine de ışık tutmayı sürdürecek.”