Geri Dön
EkonomiTAV, ABD’de 5’inci yolcu salonunu açacak

TAV, ABD’de 5’inci yolcu salonunu açacak

TAV Havalimanları’ndan yapılan açıklamaya göre, TAV İşletme Hizmetleri, Capital One iş birliği ile Washington Havalimanı’nda bir yolcu salonu açmak ve 10 yıl boyunca işletmek üzere havalimanı yönetimiyle anlaşmaya vardı.

TAV, ABD’de 5’inci  yolcu salonunu açacak

Söz konusu anlaşma ile TAV’ın ABD’de 3 havalimanında işlettiği yolcu salonu sayısı 5’e yükseldi. Şirket, New York JFK ve Florida Palm Beach Havalimanı’nda da hizmet veriyor. Washington’da yeni açılacak 850 metrekarelik yolcu salonu yeşil bina prensiplerine uygun şekilde inşa edilecek. Güvenlik kontrolünün çıkışında bulunan alanda zengin bir yiyecek-içecek menüsü, SPA hizmetleri, duş ve çocuk oyun alanı yer alacak. Washington Dulles Havalimanı 2019’da önceki yıla göre yüzde 3.1 artışla 25 milyon yolcuya hizmet verdi. THY, İstanbul’dan Washington’a haftanın 7 günü direkt uçuş düzenliyor.

Hızlı büyüme

Açıklamada görüşlerine yer verilen TAV İşletme Hizmetleri İcra Kurulu Başkanı Güçlü Batkın, “Dünyanın en büyük havacılık pazarı olan ABD’de bu alanda hızlı bir şekilde büyümeyi planlıyoruz” ifadelerini kullandı.

 

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Meral Akşener: Cumhurbaşkanı adayı değilim, Başbakanlığa talibimMillet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayının kim olacağı tartışılırken İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'den önemli bir açıklama geldi. Akşener, 'Cumhurbaşkanı adayı değilim. Başbakanlığa talibim' dedi. Kazanacak bir adayla seçime gireceklerini belirten Akşener, HDP'ye bakış açısını da açıkladı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler