Geri Dön
EkonomiTecno Mobile, cep üretimi için personel alıyor

Tecno Mobile, cep üretimi için personel alıyor

Akıllı telefon markası Tecno Mobile, İstanbul’daki üretim tesislerinde istihdam edilecek personel için iş görüşmelerine başladı.

Tecno Mobile, cep üretimi için personel alıyor

İlk etapta faaliyete geçirilecek bölümlerde 200’den fazla üretim elemanının istihdamı hedeflenirken personel seçimi ve işe alım süreçlerinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi Bölgesel İstihdam Ofisi ile birlikte çalışılıyor.

Tecno Mobile Türkiye İnsan Kaynakları Müdürü Gökçe Bulut, “Adaylar başvuruları hem dijital platformlardan, hem İŞKUR’dan hem de fabrikamıza gelerek yapabiliyorlar. Şu ana kadar 700 başvuru oldu. Görüşmelerimiz pandemi şartlarına uygun yürütülüyor” dedi.

Bulut, Tecno Mobile için Türkiye’nin önemli bir pazar olduğuna vurgu yaparak, şunları söyledi:

“Şirketimiz yatırım yapmaya ve yakın gelecekte daha fazla kişiye iş fırsatı sağlamaya devam edecek. Diğer yandan yaklaşık 1 aydır üretim personeli istihdamı için iş görüşmelerimiz devam ediyor. Şu ana kadar 100 kişiyle el sıkıştık. 45 kişi işe başladı. Bununla birlikte hem idari hem mühendis hem de operatör kadrolarımızı doldurmak içinse oldukça yoğun çalışıyoruz.”

İstanbul Avcılar'da silahlı kavgaİstanbul Avcılar'da araları aralarında husumet olduğu öne sürülen iki grup arasında silahlı kavga çıktı.  Açılan ateş sonucu bir kişi yaralandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler