Geri Dön

Tekno tatil çantası...

Tatilde sürpriz yaşamamak için çanta ve valizinize atmanızın iyi olacağı cihazlar var. Şarj sorunu yaşamamak, gürültüden kurtulmak, iyi çekimler yapmak ve eşyalarınızı korumanız için tekno tatil çantası oluşturduk

Tekno tatil çantası...

Tatil hazırlığı yapanların çantalarında mutlaka olması gereken teknoloji cihazları var. Bunları yanınızda götürerek sorun yaşamadan tatil keyfinizi katlayabilirsiniz. Tatildeyken çoğunlukla plaj, dağ bayır ve açık havada olacaksınız. Bu nedenle cep telefonu, tablet veya bazıları için dizüstü bilgisayarlarınI korumaları gerekebilir. Tatil çantasında mutlaka olması gereken cihazlara göz attık.

Şarjsız kalmamak için

Taşınabilir şarj: Artık günlük hayatımızda bile devamlı yanımızda taşıdığımız bu cihaz tatil için olmazsa olmaz. Bol bol fotoğraf çekeceğinizi ve telefonunuzun güneşe daha fazla maruz kalarak pilinin daha çabuk biteceğini unutmayın. Hareket halinde her yerde de şarj etme olanağı bulunmadığı için bu cihaz daha da önemli hale geliyor. Taşıması kolay ve yüksek kapasiteli bir şarj cihazını mutlaka valize atın.

Koruyucu kılıf: Su, kum ve tozla çok fazla muhatap olacağınız düşünüldüğünde cep telefonu, tablet gibi cihazlarınızı korumanız gerekecek. Suya dayanıklı ve toz geçirmez kılıflar işinize yarayacak. Kılıf seçerken mümkün olduğunca fermuarlı ve çıt çıtlı olmamasına dikkat edin. Ekranın çizilmesini önleyen jelatinler de önemli. İyi bir plaj ya da sırt çantası da cihazlarınızı korumada önemli olacak.

Kulaklık: Plajlarda ya da çevrenizde çalan müzikleri dinlemek zorunda değilsiniz. Kulaklıkla kendi müzik listenizi dinleyebilir ya da çevrenizdeki olası istenmeyen gürültüden kurtulabilirsiniz. Kulaklıklar da çok teknolojik hale geldi. Suya dayanıklı ya da gürültü engelleyen gibi özelliklere sahip olanları alırsanız hayatınız daha kolay hale gelir. Ayrıca bluetooth hoparlör de müzik severler için ideal. Tatile gittiğiniz grubu eğlendirebilir ve herkesin her yerde müzik dinlemesini sağlayabilirsiniz.

Özçekim çubuğu: Özçekimler artık tatillerin vazgeçilmezi oldu. Sizden herkes sosyal medyada fotoğraf bekleyecek. İyi bir özçekim için ise çubuk gerekiyor. Hele grup çekimlerinde. Çok yer kaplamayan bir özçekim çubuğunu çantanıza atarsanız çok yararlı olur. Telefonunuza uygun olmasına dikkat edin. Uzaktan kumandalı ve self timer denilen zamanlayıcılı modelleri var. Çoğu telefonda zamanlayıcı çekim modu var ama yoksa telefonunuzla uyumlu bir uygulamayı indirin.

Sürpriz olmasın

Seyahat adaptörü: Yurtdışına gidenler yanlarına almayı düşünebilir. Türkiye’den farklı bir priz sistemi olan ülkelerde cihazlarınızı çalıştırmanız için mutlaka ihtiyacınız olacak. Az yer kaplayan çoklu seyahat tipi priz adaptörü kötü sürprizler yaşamanıza engel olabilir. Gecenin bir yarısı resepsiyona inmek ve dönüştürücü aramak zorunda kalmazsınız.

Harici bellek: İzlemek istediğiniz filmleri veya okumak istediğiniz kitapları yüklediğiniz bir harici bellek de çantanıza atmanız gerekenler arasında. Tatilde sıkılmadan vakit geçirebilmeniz için işinize yarayabilir. Ayrıca çektiğiniz yeni fotoları depolama ve yedeklemeniz için işinize yarayabilir.

‘App’leri hazır edin

Seyahat edeceklere özel pek çok mobil uygulama var. Bu uygulamalar hem tatil öncesinde hem de tatil sırasında hayatı kolaylaştırıyor. Bilet alma, otel, yolculuk, araç kiralama gibi konularda imdadınıza yetişecekler. En yakındaki restoran, bar, eczane, market, benzinci ve hastane gibi gerekli yerleri size gösteren uygulamaları cep telefonunuzda hazır edin. Yüzülebilir alanları bile gösterenler bulunuyor. Yurtdışında tatil planlayanlar ya da tatil yörelerinde turistlerle iletişim kurmak isteyenlerin de mobil cihazlarına çeviri uygulamaları yüklemeleri gerekiyor. Google Çeviri başta olmak üzere Zargan, iTranslate, Konuş ve Çevir gibi uygulamalara bir göz atabilirsiniz. Hava durumunu gösteren bir uygulamanız da mutlaka olsun.

İletişim Başkanlığı yayınladı! İşte Formula 1 kapsamında hazırlanan İstanbul tanıtım filmiCumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından, Türkiye'de yapılan Formula 1 yarışları kapsamında Türkiye'nin ve İstanbul'un tanıtımı amaçlı şehrin muhtelif bölgelerinde çekimi gerçekleştirilen tanıtım filmi yayınlandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber