Geri Dön
EkonomiTeknolojide geri dönüşüm hamlesi

Teknolojide geri dönüşüm hamlesi

HPE dijital dönüşümü hızlandırırken, insanlığın gelişimine ve çevreye odağını da artırıyor. Sürdürülebilirlik konusunu ön plana çıkaran HPE, her yıl 50 milyon tona yakın elektronik atık üreten endüstride geri kazanım uygulamalarıyla müşterilerine son beş yılda 1.6 milyar dolar civarında kaynak yarattı.

Teknolojide geri dönüşüm hamlesi

HPE, 2020’de 1.7 milyon adet sunucu, depolama ve ağ cihazı gibi veri merkezi cihazını ve 2.1 milyon adet dizüstü bilgisayar, tablet, yazıcı gibi cihazın teknolojik dönüşümünü üstlendi. Kurum, bu ekipmanların yüzde 90’ına yakınını tekrar kullanılabilecek hale getirirken, kalan kısmın da uygun bir şekilde geri dönüşümünü sağladı.

Çevreye yatırım

HPE Türkiye Genel Müdürü Güngör Kaymak, dijitalleşme ve teknolojiye yaptıkları yatırımın yanısıra sürdürülebilir bir gelecek için insanı ve çevreyi de odaklarına aldıklarını belirterek, “Günümüzde BT endüstrisi dünya sera gazı emisyonlarının yaklaşık yüzde 4’ünden sorumlu. Bu oran havacılık endüstrisinin sorumlu olduğu emisyon oranının yaklaşık 1.5 puan üzerinde” dedi.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Otomobil bariyerlere saplandıTEM Otoyolu, Ataşehir Bağlantı yolunda şerit değiştirmek isterken orta bariyerlere çarpan otomobilde 2 kişi yaralandı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler