Geri Dön
EkonomiTeknolojiye yatırım furyası

Teknolojiye yatırım furyası

Türkiye’de teknoloji firmaları yatırım çekmeye devam ediyor. E - ticaret devi Trendyol’un Çinli ortağı Alibaba, hissesini artırdı. Şirket, sermaye artışı ile mevcut ortağı Alibaba’dan 350 milyon dolar yatırım aldı. Şirketin değerlemesi 11 milyar dolara yükseldi. 2018’de Alibaba ortak olduğunda şirket yaklaşık 1 milyar dolar değerlemeye sahipti.

Teknolojiye yatırım furyası

 

HANİFE BAŞ - Yatırım sonrası Alibaba’nın Trendyol’daki toplam hissesi yüzde 86.50’ye yükselirken, şirketin kurucu ortağı Demet Mutlu yüzde 6.96, Evren Üçok yüzde 5.55, Begüm Tekin yüzde 0.78 ve Zeki Güçlü Kaya ise yüzde 0.21 hisse oranlarına sahip oldu.

Yerli oyun

Yerli oyun girişimi Ace Games, Actera liderliğinde ve Nfx katılımıyla 7 milyon dolar yatırım aldı. Ace Games kurucu ortağı ve CEO’su Hakan Baş, “Yatırım almak bir araç, asıl amaç başarı. Ace Games’de güçlü bir ekip kurduk, yatırım sonrası da ekibimizi güçlendirmeye devam edeceğiz. Aldığımız yatırımla ve ortaklarımızın da destekleriyle katma değerli işler yapacağımıza inanıyoruz. Yatırım ve oyun dünyasının öncü isimlerini Ace Games çatısı altında biraraya getirdiğimiz için çok mutluyuz” dedi.

Actera ise, “Ace Games’in başarısının hem ülkemiz ihracatına, hem de istihdama fayda sağlayacağına inanıyoruz. Mobil oyun sektöründe Türkiye’nin çok daha iyi yerlere gelebilmesi için ülkemizin başarılı oyun şirketlerine yatırım yapmaya devam edeceğiz” açıklamasını yaptı.

2.2 milyon liralık yatırım çekti

Kişiden kişiye araç kiralama platformu Rentiva, Keiretsu Forum Türkiye ve Galata Business Angels, melek yatırımcılarından 2.2 milyon TL yatırım aldı.

2.2 milyon TL’lik yatırım turuna Keiretsu Forum Türkiye yatırımcıları Halis Petrol, Halk Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Atilla, Erman Kumcu, Orhan Çetin, Ümit Karaarslan ile birlikte Galata Business Angels yatırımcılarından Ahmet Faralyalı, Ata Uzunhasan ve Rentiva’nın mevcut yatırımcılarından Mustafa Demirkol, Ömer Yiğit Aykan, Güngör Köprülü, Onur Ergönen, Duygu Acar Yücesoy ve melek yatırımcı Bertan Karaimer katıldı.

Yolda yaralı bulunan kadın kurtarılamadıDenizli’nin Kale ilçesinde kara yolunda ağır yaralı halde bulunan 85 yaşındaki Hatice Fıkrak, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Fıkrak'a yolda bir aracın çarpıp kaçtığı sanılıyor. Öte yandan olayla ilgili soruşturma sürüyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler