Geri Dön
EkonomiTekstilkent’le Şırnak’ta 2 bin kişilik istihdam

Tekstilkent’le Şırnak’ta 2 bin kişilik istihdam

Şırnak’ın Silopi ilçesinde tekstilcileri tek çatı altına toplayacak olan Tekstilkent Projesi ile 2 bin kişinin istihdam edilmesi sağlanacak.

Tekstilkent’le Şırnak’ta 2 bin kişilik istihdam

EKONOMİ SERVİSİ - Şırnak Valiliği İl Özel İdaresi ile Dicle Kalkınma Ajansı (DİKA) tarafından yürütülen proje kapsamında, Silopi ilçesi yakınlarındaki Habur Sınır Kapısı yanında 29 dönüm arazide Tekstilkent’in yapımına başlandı. Silopi’de 4 blokta 8 ayrı atölye olarak inşa edilecek Tekstilkent’in 1 yıl içinde faaliyete geçirilmesi hedefleniyor.

Toplam değeri 10.5 milyon lira olan projeyle çoğu kadın olmak üzere 2 bin kişinin istihdam edilmesi amaçlanıyor. Tekstilkent’te tekstil ve giyim sektöründe faaliyet yürüten firmalar yer alacak.

Vali Ali Hamza Pehlivan, Türkiye’nin en genç nüfuslu ikinci ili olan Şırnak’ta istihdam ve kalkınmayı önemsediklerini, bunun için gerekli adımları attıklarını söyledi. Pehlivan, devletin ve ilgili bakanlıkların teşviklerini vatandaşlarla buluşturmaya çalıştıklarını belirtti.

 

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Soluk borusuna ekmek parçası kaçan müşterisini kurtardıKonya'da bir lokantada çalışan Diyar Barıştıran (21), soluk borusuna ekmek parçası kaçan genç bir müşterisini 'Heimlich manevrası' yaparak nefes almasını sağladı. O anlar güvenlik kamera kayıtlarına yansıdı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler