Geri Dön
EkonomiTemmuz 2018 tarihinden önceki bilgiler sızdırıldı

Temmuz 2018 tarihinden önceki bilgiler sızdırıldı

Yerli kripto para borsalarından BtcTürk, çıkan sızıntı iddialarını doğruladı. Şirket, 2018 yılında 516 bin 954 kullanıcıya ait verilerin sızdırıldığını açıkladı. Şirket, bu tarihten sonra kayıt olan kullanıcıların veri ihlalinden etkilenmediğini ve bakiyelerinin güvende olduğunu duyurdu.

Temmuz 2018 tarihinden önceki bilgiler sızdırıldı

EKONOMİ SERVİSİ - BtcTürk’ün resmi Twitter hesabı üzerinden yapılan açıklamada, kullanıcıların fonları ile ilgili hiçbir sorun ve sızıntının BtcTürk kaynaklı olmadığı savunuldu. Açklamada şu ifadelere yer verildi:

“Bahse konu iddialarda sunulan örnek verilerin iş ortaklığı içerisinde olduğumuz kurumlar ile KVKK kapsamında yapılan sözleşmelere uygun olarak paylaşılmasından önce, Temmuz 2018 tarihinde sistem dışına çıkarılan veri setlerinden birinin taslak hali (veritabanından alınan ilk hali) olduğu değerlendirilmiştir. Bahse konu veri setinin depolandığı ortamda oluşan bir güvenlik ihlali neticesinde şirket dışına çıktığı düşünülmektedir.”

Sızan bilgiler

Açıklamada, BtcTürk’te kayıtlı olan ve ihlalden etkilendiği düşünülen veriler şöyle sıralandı:

n Ad - soyad, T.C. kimlik numarası ve kullanıcı numarası / User ID bilgisi. n E - posta bilgisi. n Adres bilgisi. n Doğum tarihi. n Cep telefonu numarası. n Temmuz 2018 öncesi hesaba en son giriş tarihi.

 

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Biden Roma'da görüşecekCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Ekim sonunda Roma’da düzenlenecek G-20 Liderler Zirvesi marjında ABD Başkanı Joe Biden ile baş başa görüşeceği öğrenildi.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler