Geri Dön

Tezman’dan ‘takviye’ yatırımı

Tezman Holding, kamuoyunda ‘takviye gıda’ da denilen, nutrasötikal yani fonksiyonel gıda ve kozmetik alanında yatırıma odaklandı. 100 milyon liranın üzerinde yatırımla Edirne’deki yeni tesisini devreye alan şirket, mart ayında üretime başlayacak.

Tezman’dan ‘takviye’ yatırımı

Şirket bu yatırımla birlikte 100 kişiye daha ek istihdam sağlayacak. Holdingin bünyesinde Sel Sanayi Ürünleri,Vateks Tekstil Sanayi, Yıldız Vida ve Cıvata Fabrikası, EjotTezmak Bağlantı Elemanları ve Teknolojileri, Tezmarin Turizm ve Ticaret gibi 15 iştirak bulunuyor.

Helal jelatin üretiyor

Bu yıl 71’inci kuruluşlarını kutladıklarını söyleyen Tezman Holding Yönetim Kurulu Üyesi Selim Tezman, “1948’de dedem Selim Tezman’ın Venüs Lastik Ayakkabı fabrikasını kurmasıyla ilk sanayi serüvenimize başladı. Hep sanayici olduk, sürekli yatırımlarla büyüdük” dedi. Gıda jelatin üretimlerine önem verdiklerini belirten Tezman, “Niş alanlardaki yatırımlara önem veriyoruz. Jelatinimiz helal sertifikalı. Jelatin kapsül ilaçlar, şeker, paintball gibi birçok alanda kullanılıyor” diye konuştu.

% 25 büyüme hedefliyor

Geçen yıl 1 milyar liranın üzerinde ciro yaptıklarını kaydeden Tezman, bu yıl ciroda yüzde 25 büyümeyi hedeflediklerini ifade etti. 40’tan fazla ülkeye ihracat gerçekleştirdiklerini belirten Tezman, 2018’de 50 milyon doları aşkın ihracat yaptıklarını ve bu yıl ihracatlarını yüzde 35 civarında artırmayı planladıklarını söyledi.

Binin üzerinde kişiye istihdam sağladıklarını kaydeden Tezman şöyle konuştu: “Üç üretim tesisimiz var. İstanbul’daki tesiste teknik tekstil ve bağlantı elemanları, Balıkesir’de gıda ve ilaç sektöründe üretim yaparken, Edirne’de açılacak yeni tesisimizde nutrasötikal ve kozmetik alanında çalışacağız. Hedefimiz katma değeri yüksek ve ihracata yönelik olan sektörlere yatırım yapmak.”

Türkiye'den Beyrut'a yardımTürkiye'den Beyrut'a yardım malzemeleri ve personel ulaştıracak Türk Silahlı Kuvvetlerine ait uçak, Ankara Etimesgut Havaalanı'ndan hareket etti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber