Geri Dön

THY, Avusturya Havayolları listesinde

Avusturya Havayolları’nın (Austrian Airlines), kamu payının satışıyla, aralarında THY’nin de bulunduğu Aeroflot, Air France-KLM ve Lufthansa’nın kısa listeye girdiğini açıkladı.

THY, Avusturya Havayolları listesinde

Avusturya Havayolları Başkanı Peter Michaelis, dört olası talibi bulunan şirketteki yüzde 43 kamu payının tümüyle satılması gerektiğini söyledi.
Özelleştirilmesi tasarlanan Avusturya Havayolları’nın denetleme kurulu önceki gün yaptığı toplantıda şirketle ilgilenen dört yabancı havayolundan oluşan kısa listeyi ele almıştı.
 Peter Michaelis, 2009’da maliyet kısıntılarına başvurmak zorunda kalmadan, özelleştirme kararının bir an önce alınmasını istedi. Şirketin denetleme kurulu, artan yakıt fiyatları ve Avrupa’daki ekonomik yavaşlamanın sektörde ortaya çıkardığı krizi aşabilmek için hisselerden bir kısmının satılmasını önermişti. Şirkete stratejik ortak kararının ekime kadar belirlenebileceği belirtiliyor.

Kıskançlık kavgası! Önce eşini sonra çocuklarını dövdüAntalya'nın Manavgat ilçesinde kıskançlık yüzünden çıkan tartışmada önce eşini, ardından annelerini yarı baygın halde gören iki çocuğunu döven E.T., gözaltına alındı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber