Geri Dön
EkonomiTHY haziran ayında 3,6 milyon yolcu taşıdı

THY haziran ayında 3,6 milyon yolcu taşıdı

Haziran ayı itibariyle başlayan kademeli normalleşme kapsamında seyahat kısıtlamalarının kalkmasıyla birlikte uçuş ve yolcu trafiğinde artış oldu.

THY haziran ayında 3,6 milyon yolcu taşıdı

Türk Hava Yolları (THY) haziranda 3,6 milyon yolcu taşırken, iç ve dış hatlarda doluluk oranı yüzde 68,3 oldu. Konuyla ilgili olarak haziran ayı verilerini açıklayan THY, toplam 3,6 milyon yolcu taşırken dış hat doluluk oranı yüzde 66,3, iç hat doluluk oranı ise yüzde 78,5 olarak gerçekleşti.

Aynı ayda kargo ve posta hacmi 2019 yılının aynı dönemine göre yüzde 30,9 arttı ve 162 bin 180 tona ulaştı. Ocak ve Haziran 2021 yılı dönemini kapsayan 6 aylık verilere göre ise THY yaklaşık 14,6 milyon yolcuya hizmet verdi. Toplam yolcu doluluk oranı Ocak - Haziran döneminde yüzde 62,4 olarak gerçekleşti. Yurt dışı yolcu doluluğu yüzde 60,5 seviyesinde gerçekleşirken, yurt içi yolcu doluluğu yüzde 73,8 olarak gerçekleşti. Bu dönem içerisinde toplam taşınan kargo ve posta 2019 yılının aynı dönemine göre yüzde 26,9 artarak yaklaşık 910 bin ton olarak gerçekleşti.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Dikkat! Uzmanlar açıkladı: "Gizlilik sözleşmesi" tuzağına düşmeyinDijitalleşmenin iyiden iyiye hızlandığı günümüzde, kişisel verilerin korunması da bir o kadar zorlaşıyor. Öyle ki telefonlara indirilen birçok uygulamada yer alan kullanıcı sözleşmesini kabul etmek bile kişisel bilgilerin elde edilmesine olanak sağlıyor. Ancak uzmanlar, sözleşme ile bile olsa kişisel verilerin izinsiz paylaşılmasının suç olduğuna dikkat çekiyor.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler