Geri Dön
EkonomiTHY uçağına tarihi forma

THY uçağına tarihi forma

Türk Hava Yolları (THY), 23 Mayıs tarihine kadar tarihiforma.com adresi üzerinden ad - soyad bilgilerini iletenlerin ismini, Türkiye  A Milli Futbol Takımı’nı EURO 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası maçlarına taşıyacak uçağın üzerinde yer alacak devasa formaya yazacak.

THY uçağına tarihi forma

 

THY’den yapılan açıklamaya göre, geçen yıl 19 Mayıs’ta 9 milyon yolcu ile dünyada en çok yolcuyla yapılan saygı uçuşu ‘Tarihi Yolculuk’u gerçekleştiren THY, bu yıl da ses getirecek bir çalışmaya imza attı.

23 Mayıs tarihine kadar tarihiforma.com adresi üzerinden ad - soyad bilgilerini ileten herkesin ismi, Türkiye A Milli Futbol Takımı’nı EURO 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası maçlarına taşıyacak uçağın üzerinde yer alacak olan devasa formaya yazılacak.

Milli bayrak taşıyıcı havayolu THY, 19 Mayıs için özel bir film de hazırladı. Filmde, A Milli Futbol Takımı kaptanı Burak Yılmaz’ın okuduğu bir anons da yer alıyor. Yılmaz’ın anonsu şöyle:

“Aziz Türk Milleti! Kaptanınız konuşuyor. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 102 yıl önce bugün Milli Mücadele’yi başlatmıştı. Bugün biz de onun izinde yeni bir yolculuğa hazırlanıyoruz. 84 milyonun kalbi bizimle atıyor, biliyoruz. Şimdi hedefimiz: Hep birlikte, daha yükseğe!”

Gençlere güven

Açıklamada görüşlerine yer verilen THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı, şunları kaydetti:

“19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı olarak kutladığımız bu özel gün, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gençlere olan güvenini ve spora verdiği değeri yansıtması açısından da büyük önem taşıyor. Biz de bütün vatandaşımızı, isimlerini uçağa yazmaya ve Avrupa Futbol Şampiyonası yolunda milli takımımızla birlikte olmaya davet ediyoruz.”

Türk Hava Yolları 88 yaşında

20 Mayıs 1933’te kurulan Türk Hava Yolları, günümüzde küresel bir marka olarak, 365 adet uçakla, 127 ülke, 320 şehir ve 325 havaalanına uçuyor.

Türkiye’nin bayrak taşıyıcısı THY, kurulduğu günden bu yana aradan geçen 88 yıllık sürede küresel bir marka olurken, dünyanın en çok ülkesine uçan hava yolu olarak öne çıkıyor. 1933’te Milli Savunma Bakanlığı’na bağlı Devlet Hava Yolları İşletmesi olarak kurulan şirketin ilk genel müdürü ülkenin ilk Türk havacıları arasında bulunan Fesa Evrensev oldu. THY’nin ilk yurtdışı seferi Ankara-İstanbul-Atina uçuşuyla 1947’de gerçekleşti. Tarihinde birçok ilklere imza atan THY, 2013’te dünyada en fazla noktaya uçan havayolu şirketi oldu.

88 yılda küresel bir marka haline gelen ve günümüzde genç filosunda 365 adet uçak bulunan THY, 127 ülkeye, 320 şehre ve 325 havaalanına uçuyor. THY’nin 5 bin 432’si pilot, 12 bin 52’si kabin memuru ve 627’si yönetici olmak üzere onbinlerce çalışanı bulunuyor.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Saadet Partisi Millet İttifakı'nda olacak mı? Karamollaoğlu'ndan dikkat çeken açıklamaSaadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Millet İttifakı'nın içinde olup olmayacağı sorusuna yanıt verdi. Karamollaoğlu, "Bunu zaman gösterecek. Seçime doğru biz de nerede yer alacağımızı deklare edeceğiz." ifadelerini kullandı. Hürriyet gazetesi yazarı Abdülkadir Selvi de CNN Türk canlı yanında Temel Karamollaoğlu'nun sözlerini değerlendirdi. Selvi, "Karamollaoğlu'nun açıklamalarından Cumhur İttifakı'na mesafeli olduğu ama Millet İttifakı konusunda da şartları olduğu görülüyor. Zannediyorum Karamollaoğlu'nun aklında bir isim var. Tüm kesimlerin onayını alabileceği ve kendi tabanını ikna edebileceği bir aday önerecektir." şeklinde konuştu.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler