Geri Dön

THY'nin İsrail uçuşlarına koronavirüs düzenlemesi

Koronavirüs nedeniyle daha önce Çin, Irak, İran, İtalya Güney Kore ve Nahçivan seferlerini iptal eden Türk Hava Yolları (THY) İsrail seferlerini de azaltma kararı aldı.

THY'nin İsrail uçuşlarına koronavirüs düzenlemesi

 

ÇİN'İN Wuhan kentinde ortaya çıkan ve tüm dünyada etkisini gösteren koronavirüs nedeniyle THY önlemlerini arttırmaya devam ediyor. Son olarak THY, İsrail'e yaptığı seferleri azaltma kararı aldı. Bu bağlamda günlük 10 frekans olarak icra edilen İsrail seferleri 11-12 Mart tarihlerinde  4'e, 13 Mart-31 Mart tarihlerinde ise sefer sayısının 2'ye indireceğini açıkladı.

İSRAİL'DEN 14 GÜNLÜK EV İZALASYONU KARARI 

Konuyla ilgili olarak Türk Hava Yolları resmi internet sitesinden yapılan yazılı açıklamada, "İsrail'de koronavirüs vakalarında görülen artış nedeniyle, İsrail hükümeti 09 Mart 2020 itibari ile ülkeye dönecek tüm İsrail vatandaşlarının, geldikleri ülkeye bakılmaksızın 14 günlük ev izolasyonuna alınmasına karar vermiştir. Karar uyarınca, İsrail'e gidecek olan yabancı uyruklu turistlerin ve İsrail vatandaşlarının da izolasyona girmeleri gerekecektir. Yabancı uyruklu yolcular için bu talimat yaklaşık üç gün (09 Mart 2010 akşam saatlerinden itibaren 72 saat) içinde yürürlüğe girecektir. İsrail hükümetinin aldığı karar sonrası, Türk Hava Yolları günlük 10 frekans icra ettiği İsrail uçuşlarını 11-12 Mart tarihlerinde günlük 4 frekans ve 13-31 Mart tarihleri arasında günlük 2 frekans icra etmeye devam edecektir" denildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan dünyaya çok net Ayasofya mesajıSon dakika haberi... Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Botan Çayı Beğendik Köprüsü'nün açılışına video konferansla katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan törende yaptığı konuşmada Ayasofya'nın ibadete açılmasıyla ilgili, 'Haklı kararlılığımızın sonucu olarak ibadete açtık. Kimin ne dediğine değil milletimizin ne istediğine göre bu kararı aldık' dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber