Geri Dön
EkonomiTHY'nin İsrail uçuşlarına koronavirüs düzenlemesi

THY'nin İsrail uçuşlarına koronavirüs düzenlemesi

Koronavirüs nedeniyle daha önce Çin, Irak, İran, İtalya Güney Kore ve Nahçivan seferlerini iptal eden Türk Hava Yolları (THY) İsrail seferlerini de azaltma kararı aldı.

THY'nin İsrail uçuşlarına koronavirüs düzenlemesi

 

ÇİN'İN Wuhan kentinde ortaya çıkan ve tüm dünyada etkisini gösteren koronavirüs nedeniyle THY önlemlerini arttırmaya devam ediyor. Son olarak THY, İsrail'e yaptığı seferleri azaltma kararı aldı. Bu bağlamda günlük 10 frekans olarak icra edilen İsrail seferleri 11-12 Mart tarihlerinde  4'e, 13 Mart-31 Mart tarihlerinde ise sefer sayısının 2'ye indireceğini açıkladı.

İSRAİL'DEN 14 GÜNLÜK EV İZALASYONU KARARI 

Konuyla ilgili olarak Türk Hava Yolları resmi internet sitesinden yapılan yazılı açıklamada, "İsrail'de koronavirüs vakalarında görülen artış nedeniyle, İsrail hükümeti 09 Mart 2020 itibari ile ülkeye dönecek tüm İsrail vatandaşlarının, geldikleri ülkeye bakılmaksızın 14 günlük ev izolasyonuna alınmasına karar vermiştir. Karar uyarınca, İsrail'e gidecek olan yabancı uyruklu turistlerin ve İsrail vatandaşlarının da izolasyona girmeleri gerekecektir. Yabancı uyruklu yolcular için bu talimat yaklaşık üç gün (09 Mart 2010 akşam saatlerinden itibaren 72 saat) içinde yürürlüğe girecektir. İsrail hükümetinin aldığı karar sonrası, Türk Hava Yolları günlük 10 frekans icra ettiği İsrail uçuşlarını 11-12 Mart tarihlerinde günlük 4 frekans ve 13-31 Mart tarihleri arasında günlük 2 frekans icra etmeye devam edecektir" denildi.

Bakan Koca'dan aşı açıklamasıSağlık Bakanı Fahrettin Koca, Uğur Şahin ile gerçekleştirdiği görüşmede Haziran ayı için 30 milyon doz BioNTech aşısı sözü verildiğini belirtti. Bakan Koca, "Biz opsiyonel olarak 30 milyona gelecek şekilde anlaşma yapmıştık. Uğur Hoca, Türkiye'ye aşı gönderme konusunda büyük gayret sarf ediyor. 'Haziran ayı için 30 milyon doz aşıyı şimdiden söz verebilirsin' dediler." ifadelerini kullandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler