Geri Dön

THY’nin yolcu uçakları kargo taşıması yapıyor

Turkish Cargo, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) sürecinde de Türk Hava Yolları’nın (THY) dünya ile kurduğu hava köprüsünü kargo taşımacılığı alanında sürdürmeye devam ediyor.                

THY’nin yolcu uçakları kargo taşıması yapıyor

THY Basın Müşavirliği’nden yapılan açıklamaya göre, dünyanın en büyük 6’ncı kargo kapasitesine sahip olan Turkish Cargo, küresel etkileri yoğun şekilde hissedilen olağanüstü bu süreçte, hem tedarik zincirinde oluşabilecek aksamaların önüne geçebilmek, hem de sağlık taşımalarını gerçekleştirebilmek adına çalışmalarını sürdürüyor.

Turkish Cargo, 25 yüksek kapasiteli kargo uçağıyla gerçekleştirdiği seferlere ilave olarak THY’nin yolcu uçakları ile de kargo taşıması yapmaya başladı. Yolcu uçağı ile yapılan kargo taşımalarının ilkini, 20 Mart’ta B777 tipi yolcu uçağıyla İstanbul - Kiev rotasında icra edildi.

İlaç ve ekipman

Çin’den temin edilen ve 15 dakikada virüs tespiti yapabilen hızlı tanı kitleri de Türkiye’ye ulaştırılmaya başlandı. Kritik süreçte 167 ilave kargo seferiyle, Türkiye çıkışlı ve varışlı  toplamda 14 bin 500 tonluk ek kapasite oluşturan global kargo taşıyıcısı ek  kapasite sunma kararlılığını koruduğunu da açıkladı.

 

Milliyet'te Gündem (18 Ocak 2021)İşte Türkiye'de ve dünyada gündemin öne çıkan haber başlıkları;

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber