Geri Dön
EkonomiTOKİ Başkanı: Paraya ihtiyacım yok, nefsim istiyor

TOKİ Başkanı: Paraya ihtiyacım yok, nefsim istiyor

Kentsel dönüşüm projelerinden dolayı gördüğü eleştirilerden bunalan TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar, maaş artış talebinin Başbakanlık’tan geri dönmesinden dolayı sıkıntısını dile getirdi. Bayraktar, paraya ihtiyacı olmadığını ancak nefsin istediğini belirtti. TOKİ Başkanı Bayraktar Habertürk Gazetesi'nde yer alan haberde ilginç açıklamalar yaptı.

Elazığ depreminin yaşandığı gün kentsel dönüşüm projelerine muhalefetin yanı sıra iktidar partisinden milletvekillerinden gelen eleştirilerden yakınarak “Geceleri hırsımdan ağlıyorum. Muhalefet on vuruyorsa iktidar iki vuruyor. "Bunaldık ya” diyen Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Erdoğan Bayraktar, maaş artışına ilişkin düzenlemenin Başbakanlık’tan döndüğünü söyledi. Bayraktar, “Paraya ihtiyacım yok. Ama insanın nefsi istiyor” diye konuştu.

7 BİN 600 TL’YE ÇIKACAKTI

Toplu Konut İdaresi Başkanı ile başkan yardımcılarının maaşlarının yükseltilmesi konusundaki ilk girişim geçen yılın ortalarında gündeme geldi. Haziran ayında AK Parti Manisa Milletvekili Recai Berber ve arkadaşlarınca verilen yasa teklifinde TOKİ Başkanı’nın devlet memurları çizelgesinde genel müdürler, Sosyal Güvenlik Kurumu Başkan Yardımcıları ve Gelir İdaresi Başkan Yardımcılarının yer aldığı gruptan çıkartılıp müsteşarlar ile AB Genel Sekreteri’nin yer aldığı gruba alınması öngörüldü. Böylece TOKİ Başkanı’nın ek göstergesi 6.400’den 7.600’e çıkacaktı. Benzer bir yasa taslağı Başbakanlığa da gönderildi ancak taslaktan TOKİ Başkanı ile ilgili bölüm çıkartılarak sadece TOKİ başkan yardımcılarının ek göstergelerinin 3.600’den 5.300’e çıkartılmasına ilişkin düzenlemeye yer verildi. Meclis’te her ne kadar yasa teklifi ve tasarısı birleştirilerek görüşüldüyse de Başbakanlık’tan gelen tasarı esas alındı ve maaş artışı sadece başkan yardımcılarına yapıldı.

“BUNALDIK” DEMİŞTİ

Erdoğan Bayraktar, pazartesi günü yaptığı bir açıklamada, depreme karşı en etkili çözümün kentsel dönüşüm olduğunu ama bir kentte dönüşüm projesi uygulamak istediklerinde muhalefetten, iktidardan,medyadan tepki gördüklerini söyledi. Geceleri kalkıp hırsından ağladığını, kimseye de anlatamadığını belirten Bayraktar, “Kanun var, her şey var ama prosedür yürümüyor. Yok oylarımız gider, yok TOKİ peşkeş çeker. Muhalefet on tokat atıyor, yetmiyor, geliyor 2 tokat da iktidar atıyor.

"Bunaldık ya” demişti.

Şu anda 40-50 bin liralık kira gelirim var

Ek göstergede yapılan düzenlemenin çalışırken alınan maaştan ziyade emekli aylığına yansıması açısından önemli olduğunu vurgulayan Bayraktar, bu düzenlemeyle başkan yardımcılarının emekli aylıklarının 400 lira artmış olacağını söyledi. İşadamlığından geldiğini ve paraya ihtiyacı olmadığını belirten Bayraktar, şu an ayda 40-50 bin lira dolayında kira geliri elde ettiğini açıkladı.

‘TAKDİR ÖNEMLİ’

Sahibi olduğu arsalara da dikkat çeken Erdoğan Bayraktar, bu işlerle uğraşmıyor olsa arsalarında geliştireceği küçük projelerle aylık kira gelirini en az ikiye katlayabileceğini kaydetti. Erdoğan Bayraktar, bunun aynı zamanda yaptığı işin takdir edilmesi açısından da önemli olduğunu dile getirdi.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Umut Evirgen'den Özge Özpirinçci ve Burak Yamantürk paylaşımıUzun yıllardır aşk yaşayan Özge Özpirinçci ve Burak Yamantürk, geçtiğimiz hafta Marmaris Bozburun'da yapılan sade bir tören ile evlenmişti. Kızlarına kucaklarına almak için gün sayan oyuncu çifti dans ederken görütünleyen Umut Evirgen, bu videoyu sosyal medya hesabından paylaştı. Evirgen'in paylaşımına koyduğu üzüm emojisi dikkat çekti.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler