Geri Dön
EkonomiTrendyol ilk ‘decacorn’ olma hazırlığında mı?

Trendyol ilk ‘decacorn’ olma hazırlığında mı?

Türk e-ticaret şirketi Trendyol’un alacağı yeni bir yatırımla 16.5 milyar dolar piyasa değerine erişme yolunda olduğu iddia edildi.

Trendyol ilk ‘decacorn’ olma hazırlığında mı?

 

Amerikan Bloomberg Ajansı’nın haberine göre, Çinli Alibaba Group’un ana hissedarı olduğu Trendyol aralarında General Atlantic’in de olduğu gruplardan 1.5 milyar dolarlık yatırım alma görüşmeleri yapıyor. Yatırımcılar arasında Softbank’ın da olacağı belirtiliyor. Önümüzdeki hafta açıklanacağı iddia edilen yatırım gerçekleşirse Trendyol’un piyasa değeri 16.5 milyar dolara çıkacak ve Türkiye’nin en değerli startup’ı olacak.  Trendyol’un şu anki değeri 9.4 milyar dolar. Girişim dünyasında değeri 1 milyar doları aşan startup’lara unicorn (tek boynuzlu at) deniyor. Değeri 10 milyar doları aşan startup’lara ise buradan yola çıkarak decacorn (deca - on anlamında) adı veriliyor.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Görgü tanığı anlattı! Lise öğrencileri birbirine girdiZeytinburnu'nda okuldan çıkan lise öğrencisi iki grup arasında bıçaklı kavga çıktı. Olay yerine gelen polisi gören liseli öğrencilerin kaçmaya çalıştığı sırada, bıçaklanan bir genç koşarken yere yığıldı. O anlar, cep telefonu kamerasına yansıdı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler