Geri Dön
EkonomiTurizmde F1 morali!

Turizmde F1 morali!

Dünyanın her yerinde takip edilen otomobil yarışı Formula 1 (F1) heyecanı yeniden İstanbul’da yaşanacak. Formula 1 Dünya Şampiyonası’nda 2021 sezonu takvimine dahil edilen Türkiye Grand Prix’si, 11 - 13 Haziran’da gerçekleştirilecek. Organizasyondan yapılan açıklamada, bu sezonun takviminde yer alan 7. yarış Kanada Grand Prix’sinin yerine Türkiye Grand Prix’sinin dahil edildiği belirtildi.

Turizmde F1 morali!

 

Özellikle İstanbul için turizm sektörü bu haber ile moral bulurken, yarışın seyircili yapılması durumunda tesislerin önemli bir gelir elde edebileceğine dikkat çekildi. Buna göre yarış, tam kapanma döneminin sonrasına denk gelecek.

Futbol finali sonrası

Vaka sayılarının kontrol altında olması ve uluslararası uçuşların sürmesi durumunda yerli ve yabancı turist açısından önemli bir dönem olabileceği ifade ediliyor.

Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) Başkanı Müberra Eresin, “Pandemi nedeniyle F1’in seyircili olup olmayacağı henüz belli değil. Ancak seyircisiz de olsa bu tip organizasyonlar hem şehre, hem turizmcilere pandemi sonrası için umut veriyor. Sektörümüz üzerindeki moral etkisi çok fazla olacak. Pandemi sürecinde geçen kasım ayında Formula 1 İstanbul gerçekleştirilmişti. Bu organizasyon seyircili değildi. Takımlar ve teknik ekip vs İstanbul’a 4 bin kişi geldi. İstanbul için çok küçük bir rakam. Ama oluşturduğu moral etkisi çok yüksek. Mayıs ayında düzenlenecek olan Şampiyonlar Ligi final karşılaşmasının ardından haziran ayında F1 İstanbul yarışı olacak. Bu tip organizasyonlar, İstanbul’un ve Türkiye’nin spor turizminde iddialı bir destinasyon haline gelmesini sağlayacaktır” diye konuştu.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
17 Eylül 2021 koronavirüs tablosu ve aşı haritası belli oldu! Vakalar...Türkiye'nin günlük koronavirüs tablosu açıklandı. Sağlık Bakanlığı tarafından 17 Eylül 2021 koronavirüs tablosu paylaşıldı. Bakan Koca yaptığı açıklamada, " Can kaybımız dünkü kadar fazla değil. Vaka sayımız, içinde olduğumuz hareketlilik dönemini aynı ciddiyetle yansıtıyor. Bu durum, yakın günlerde vefat sayılarına yansımaya devam edecek. Tam doz aşımızı olup, tedbirlere uyarak salgına karşı gerekli mücadeleyi vermeliyiz." dedi.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler