Geri Dön

‘Türkiye 3G aboneliğinde Avrupa ortalamasını geçti’

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Kuzey Afrika’da yaşanan olaylarda, halkın taleplerine karşı direnen yönetimlerin bilişimin gücü karşısında boyun eğmek zorunda kaldıklarını belirterek, “Biz hep şunu dedik, bilgi en büyük güçtür ” dedi.

‘Türkiye 3G aboneliğinde Avrupa ortalamasını geçti’

Dün katıldığı Bilişim Zirvesi’nde “Avrupa Birliği Bakanımız değerli kardeşim Egemen Bağış hakkımda iltifat dolu sözler söyledi” diyen Bakan Yıldırım şöyle devam etti: “Ben bunları hak etmediğimi düşünüyorum. Ben bu ülkenin bir amele bakanıyım. Vatandaşın ulaşım, iletişim ihtiyacı varsa bunu sağlamaya ve insanlarımızın hayatını kolaylaştırmaya gayret ettim” dedi.
Yıldırım, Türkiye’nin Avrupa’nın 3. nesil uygulamalarında en iyi ülkesi olduğunu belirterek, “Türkiye’de mobil abone sayısı toplam abone sayısının yüzde 39’u, Avrupa’da bu oran yüzde 30. Hani geç kalmıştık. Eksiklikleri gördük en gelişmiş teknoloji ile bu işe girdik. Ve bugün Avrupa’nın önüne geçtik” dedi.

Çığ altında kalan kadın kayakçıları böyle kurtardılarİsviçre'de çığ altında kalan iki kadın kayakçının imdadına snowboarcular yetişti. Kadınlardan birinin kurtarılma anı ise bir snowboarcunun kaskındaki kamera tarafından kaydedildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber