Geri Dön
EkonomiTürkiye dijital eğitim atağında

Türkiye dijital eğitim atağında

Türkiye Vodafone Vakfı’nın da aralarında yer aldığı 7 Vodafone Vakfı, Avrupa’da dijital okuryazarlık becerilerinin artırılması için harekete geçti.

Türkiye dijital eğitim atağında

Türkiye ile birlikte Almanya, Macaristan, Hollanda, Portekiz, Romanya ve İspanya’nın destek verdiği ortak girişimle, öğrencilerin ve eğitimcilerin dijital teknolojileri yenilikçi, yaratıcı ve özgüvenli kullanmaları sağlanacak. Girişim, Global Vodafone Vakfı’nın geçen yıl 20 milyon Euro’luk yatırımla hayata geçirdiği ve 2025’e kadar 14 Avrupa ülkesinde 16 milyon kişiye ulaşması beklenen programın bir parçasını oluşturuyor.

Türkiye Vodafone Vakfı Başkanı Hasan Süel, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Avrupa’da dijital eğitimin güçlendirilmesi hedefiyle başlatılan girişimde Türkiye Vodafone Vakfı olarak biz de Habitat Derneği işbirliğiyle yürüttüğümüz ‘Yarını Kodlayanlar’ projesiyle yer alıyoruz. Bu projede, Türkiye’nin dört bir yanında 7-14 yaş arasındaki çocuklarımıza dijital dünyanın lisanını kodlamayı öğretiyoruz. 120 bini aşkın çocuğa ulaştığımız projede, yeni dönemde 70 bin çocuğa daha ulaşmayı hedefliyoruz. Proje kapsamında, 30 köy okulunda tam donanımlı teknoloji sınıfları kurmaya başladık. Projemiz, dünyaya örnek gösterildi.”

Tavuk kanadının fiyatına çok büyük zam!Mangal sezonunun açılmasıyla birlikte Tavuk ve kanat fiyatları tırmanışa geçti. CNN Türk Sunucusu Uğur Önver fiyatları araştırdı. Tavuk kanadının kilogram fiyatı bazı yerlerde 50 TL'ye çıktı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler