Geri Dön
EkonomiTürkiye’nin sosu için 100 milyon $

Türkiye’nin sosu için 100 milyon $

Kibar Holding, Türkiye’nin en büyük ketçap, mayonez ve sos üreticisi olan Assan Gıda’yı Kraft Heinz’a sattığını duyurdu.

Türkiye’nin sosu için 100 milyon $

Assan Gıda, Rekabet Kurumu onayının ardından, Susurluk ve İzmir tesislerindeki faaliyetlerine Kraft Heinz bünyesinde devam edecek. Kraft Heinz Assan Gıda’yı almak üzere Kibar Holding ile yaklaşık 100 milyon dolar değerleme üzerinden anlaşmaya vardığını açıkladı.

Kibar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kibar, “Rekabetçi, katma değer yaratan ve verimli bir operasyonun sağladığı güven ve cazibe ile, Kraft Heinz’ın Türkiye’de uzun vadeli yatırım planlarını hayata geçirmesine güçlü bir platform sağlamak ve böyle nitelikli doğrudan yabancı yatırımları Türkiye’ye kazandırmaktan gurur duyuyoruz” dedi.

‘Güçlenme fırsatı’

Kraft Heinz Assan Gıda’nın satın alınmasının, perakende ve ev dışı tüketim sektörlerinde Avrupa, Ortadoğu ve Afrika’daki operasyonlarını güçlendirme imkanı sağladığını belirti. Satışta Kibar Holding’in münhasır finansal danışmanlığını Ünlü & Co üstlendi.

Sakarya'da şişe ve bıçaklı kavgaSakarya'nın Sapanca ilçesinde, takside tartıştıktan sonra araçtan inen 2 kişi bıçak ve bira şişesi ile birbirine saldırdı. Yaralanan 2 kişi hastaneye kaldırılırken, kavga anı ise güvenlik kamerasına yansıdı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler