Geri Dön

Twitter’a nokta atışı yapılamadı, kapatıldı

Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Twitter düzenlemesiyle ilgili olarak, “Nokta atışı yapamadık biz de kapattık” dedi.

Twitter’a nokta atışı  yapılamadı, kapatıldı

Bursa’da düzenlenen Uludağ Ekonomi Zirvesi’ne katılan Babacan, Cnbce’ye verdiği röportajda “Hukuk teknolojinin gerisinde, sosyal medyadaki suçun hukuki karşılığı yok. Sadece Türkiye’de değil, tüm dünyada bu geçerli. Bizim çıkarttığımız yasa nokta atış. Komple kapatma değil, URL yasağı. Benim anladığım kadarıyla bazı alanlarda nokta atış durdurma imkanı yok. Öyle olmayınca da böyle bir seçenekle mecburen karşı karşıya kalıyoruz” dedi.
“Şirketle (Twitter) diyalog açık değil. Son bir seçenek olar mecburiyetten alındı bu karar” diyen Babacan, “Hoşa giden bir karar değil ama hukuk ihlali varsa o noktada bunlar yapıldı. Türkiye’nin imajı, algı açısından doğru değil ama kötüler arasından birini tercih etmek zorunda kalıyorsunuz. Biz de kapatmayı seçtik. Umarım makul bir şekilde çözülür” diye konuştu.

Kurda sükunet noktası
Babacan, ekonomideki gidişatla ilgili olarak ise “Başbakan B, C planı deyince uçuk kaçık spekülasyonlar yapıldı. Yok böyle bir şey. Birkaç tane aklı evvel arkadaşın fikirleri dolaşıyor” dedi. Kurdaki dalgalanmayla ilgili konuşan Babacan, “Kuru izleyeceğiz şu seçimleri bir atlatalım, arkadan da Cumhurbaşkanlığı seçimleri var. Bir görelim daha somut şeyler söyleyebiliriz. Kur nerede sükunete kavuşacak bunu görmemiz lazım” ifadelerini kullandı.

Tartıştığı kız arkadaşını sokak ortasında bıçakladıAydın'ın Nazilli ilçesinde, Ümit D. (25), tartıştığı kız arkadaşı Rüya Yılmaz'ı (23) sokak ortasında bacağından bıçaklayarak yaraladı. Polis ekiplerince gözaltına alınan Ümit D.'nin sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımda, "Ben gururluyum, yapmayın etmeyin memleketten gidin dedim bıçakladım" ifadelerine yer verdiği görüldü.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber