Geri Dön
EkonomiÜcretli çalışanlar 13.6 milyonu geçti

Ücretli çalışanlar 13.6 milyonu geçti

Sanayi, inşaat ve ticaret - hizmet sektörleri toplamında ücretli çalışan sayısı, temmuzda geçen yılın aynı ayına göre yüzde 10.9 artış gösterdi.

Ücretli çalışanlar 13.6 milyonu geçti

 

Türkiye İstatistik Kurumu, temmuz ayına ilişkin ücretli çalışan istatistiklerini yayımladı. Buna göre, Temmuz 2020’de 12 milyon 307 bin 332 kişi olan sanayi, inşaat ve ticaret - hizmet sektörleri toplamında ücretli çalışan sayısı, bu yılın aynı ayında yüzde 10.9 artışla 13 milyon 643 bin 956 kişiye yükseldi.

Söz konusu ayda ücretli çalışan sayısı, sanayi sektöründe yıllık bazda yüzde 10.4, inşaat sektöründe yüzde 14.4 ve ticaret - hizmet sektöründe yüzde 10.5 arttı.

Sanayi, inşaat ve ticaret - hizmet sektörleri toplamında ücretli çalışan sayısı temmuzda, bir önceki aya göre yüzde 0.5 düştü. Bu dönemde ücretli çalışan sayısı sanayi sektöründe yüzde 0.5 ve inşaat sektöründe yüzde 3.7 azalırken, ticaret - hizmet sektöründe yüzde 0.1 yükseldi.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Son dakika! MİT'in MOSSAD operasyonunda ilk ifadeMİT'in, 15 kişilik MOSSAD şebekesini çökerttiği operasyona ilişkin ilk ifadeler ortaya çıktı. Operasyonda tutuklanan M.A.S isimli casusun ifadesinde, MOSSAD ajanları ile nasıl iletişim kurduğunu ve onlara nasıl bilgi sızdırdığını itiraf ettiği öğrenildi.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler