Geri Dön
EkonomiÜlker 6 bin 700 kişiye geçici iş verdi

Ülker 6 bin 700 kişiye geçici iş verdi

Ülker Pazarlama Üst Yöneticisi (CMO) Mustafa Kabakçı, “Kurban Bayramı öncesinde, artan talebe en iyi şekilde hazırlanabilmek, tüketicilerimize daha iyi hizmet vermek için 6 bin 700 kişiye ilave istihdam sağladık” dedi.

Ülker 6 bin 700 kişiye geçici iş verdi

Kabakçı, şunları söyledi:
“Bayramların bu topraklar için önemini ve değerini çok iyi biliyoruz. Nesilden nesile Türkiye’nin en ikonik atıştırmalık markalarına imza atan Ülker olarak, mutluluğun elden ele, paylaşarak çoğaldığına inanıyoruz. Yaklaşan Kurban Bayramı’nı heyecanla bekliyoruz. Bu bayrama hediyelik ve ikramlık çikolatada 25, şekerlemede 28 farklı ürünle hazırlandık.”

Ülker 6 bin 700 kişiye geçici iş verdi

MUSTAFA KABAKÇI

1.1 MİLYARLIK PAZAR

2021 yılında Türkiye bayramlık çikolata ve şekerleme pazar büyüklüğünün yaklaşık 35 bin ton ve 1.1 milyar TL’ye ulaştığını söyleyen Kabakçı, “İpsos’dan aldığımız verilere göre bu Ramazan Bayramı’nda da birinciliğimizi devam ettirdik. Ülker olarak tonajda yüzde 37.2, ciroda ise yüzde 40.7 pazar paylarıyla liderliğimizi devam ettirdiğimiz bir Ramazan Bayramı geçirdik. Bu bayram da lezzetli ürünlerle liderliğimizi sürdüreceğiz.”