Geri Dön
EkonomiUludağ Ekonomi Zirvesi bu yıl hibrit düzenleniyor

Uludağ Ekonomi Zirvesi bu yıl hibrit düzenleniyor

Uludağ Ekonomi Zirvesi, 24-25 Mart tarihlerinde hibrit (fiziksel ve online) olarak gerçekleşecek. Vodafone Business ana sponsorluğundaki zirve, bu yıl da sanayiden ticarete, üretimden perakendeye, finanstan teknolojiye, dijital dönüşümden sürdürülebilirliğe kadar pek çok sektörün nabzını tutacak. ‘Yeni Dünyaya Hazır Mıyız?’ ana temasıyla iki gün sürecek zirvede, 20 oturumda 100’ü aşkın konuşmacı ağırlanacak.

Uludağ Ekonomi Zirvesi bu yıl hibrit düzenleniyor

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan’ın açılış konuşmasını yapması beklenen zirvede Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli ve Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank da konuşmacı olarak yer alacak. Zirveyi takip etmek için kayıtlar https://uludagekonomizirvesikayit.com adresi üzerinden gerçekleştiriliyor. Zirvede globalde ve yerelde yeni yükseliş ve toparlanma dönemine ilişkin konular tartışılırken, pandemi sonrasında yeni dünya düzeni, yeni normaller ve yükselişin nasıl olacağı konuşulacak; daha iyi bir dünya için izlenmesi gereken stratejiler ele alınacak. Zirvede Kamu’nun Değişim Ajandası, Enerjide Yeni Dengeler, Startup’tan Büyük Şirkete, Suyun Geleceği, Tarımda Yeni Vizyon gibi birçok panel yer alacak.

Yatırım fırsatı

Uludağ Ekonomi Zirvesi, bu yıl yine Stars Of Region start up yarışmasının kazananlarına ev sahipliği yapacak. Google sponsorluğunda Galata Business Angels iş birliği ile gerçekleştirilen yarışmanın kazananları zirvede duyurulacak. 2021 yılında yarışmaya Türkiye’nin yanı sıra Avrupa, ABD, Afrika, Ortadoğu ve bölgeden 700’e yakın girişimci başvurdu.

Bursa'da trafik kazasıBursa'nın İnegöl İlçesi'nde ticari taksiyle çarpışan motosiklet sürücüsü yaralandı. Olay yerinde incelemelerde bulunan polis ekipleri ticari araç sürücüsü Senayi Çakır'ı gözaltına aldı. Kaza ile ilgili soruşturmaya başlandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler