Geri Dön
EkonomiUlusal Bilişim Kurultayı 6-7 Kasım’da yapılacak

Ulusal Bilişim Kurultayı 6-7 Kasım’da yapılacak

Türkiye Bilişim Derneğince (TBD) Türkiye’nin dijital olgunluk seviyesinin yükseltilmesine ve dijital ekonomisinin geliştirilmesine katkı sağlamak için düzenlenen “36. Ulusal Bilişim Kurultayı (BİLİŞİM 2019)” 6-7 Kasım’da Ankara’da gerçekleştirilecek.

Ulusal Bilişim Kurultayı 6-7 Kasım’da yapılacak

 “Dijital Topluma Dönüşüm-Tüketimden Üretime Geçiş” sloganıyla yapılacak etkinliğin teması ise “Güvenli Dijital Gelecek: Yapay Zeka” olacak.
TBD Genel Başkanı Rahmi Aktepe, ilgili tüm tarafların, Türkiye’nin dijital olgunluk seviyesinin yükseltilmesine ve dijital ekonomisinin geliştirilmesine katkı sağlamak amacıyla organize edilen kurultayda bir araya geleceğini belirterek şunları söyledi:

“Kamu, üniversite, finans kuruluşları, sektör temsilcileri ve sivil toplum kuruluşları, karar vericilere yol gösterici olmalı. Refah seviyesi yüksek bir Türkiye için bilişimcilere önemli sorumluluklar düşüyor.”

Bursa Hayvanat Bahçesi’nin yeni üyeleri alpakalar olduAvrupa Hayvanat Bahçeleri ve Akvaryumlar Birliği'ne (EAZA) tam üye olan Bursa Hayvanat Bahçesi'nin yeni üyeleri ise alpakalar oldu. İstanbul'dan gelen 3 alpakanın yanı sıra yakın zamandaki yeni doğum ile birlikte alpaka sayısı, 4'e yükseldi. 'Kömür', 'İnci' ve 'Demir' adları verilen alpakaların yeni doğan yavrusuna ise 'Karamel' adı konuldu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler