Geri Dön
EkonomiUnicorn potansiyeline 12 milyon $ yatırım

Unicorn potansiyeline 12 milyon $ yatırım

Re-Pie, Getir yatırımından sonra portföyündeki ikinci unicorn olma potansiyeli taşıdığını belirttiği, yeni nesil fintech girişimi Colendi’ye 12 milyon dolar yatırım yaptığını açıkladı.

Unicorn potansiyeline 12 milyon $ yatırım

Şirket açıklamasında, “Alternatif yatırım fonu yönetim şirketi Re-Pie Portföy, büyümeye devam ediyor. Portföy hacmini 3.8 milyar liraya çıkaran şirket, teknoloji ve yenilik odaklı iş modellerine yatırımı sürdürüyor. Getir’den kısmi çıkışını yaparak yatırımcılarına 275 milyon TL temettü dağıtan Re-Pie, yeni unicorn olma potansiyeli taşıyan fintech platformu Colendi’ye yatırım yaptı” denildi.

Colendi Yönetim Kurulu Başkanı Ian Hannam 30 milyon dolarlık Seri A yatırımı ile Colendi’nin yurtdışına açılarak finans ve platform partneri portföyünü geliştirerek global pazarda daha güçlü olacağını belirtti. Re-Pie Portföy Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mehmet Ali Ergin, “Türkiye’den fintech unicorn çıkmadı, Colendi’nin ilk olacağına inanıyoruz” dedi.

 

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Bebek açıklarında bir teknede yangın çıktıİstanbul Bebek açıklarında bir teknede yangın çıktı. Kıyıya çekilen teknedeki yangına Sahil Güvenlik ekipleri  müdahale ediyor.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler