Geri Dön

Yakuplu’da ‘hudut kapısı’ coşkusu var

Keleşoğlu Holding tarafından İstanbul Yakuplu’da hayata geçirilen 5 milyar dolar değerindeki ‘Deniz İstanbul’ projesinde yer alan marinanın, ‘hudut kapısı’ olması bölgeyi hareketlendirdi.

Yakuplu’da ‘hudut kapısı’ coşkusu var

Ülkeye tekneyle girişlerin bu alandan yapılmasıyla turistlerin İstanbul’da ayak bastığı ‘ilk nokta’ Yakuplu olacak. Deniz kıyısında 1500 dönüm alanda projeyi yaptıklarını anlatan Keleşoğlu Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Keleş, “Projenizin önünde yer alan marinanın hudut kapısı olması oldukça önemli bir karar. Böylesi önemli bir gelişmenin projemize ciddi oranda katkı sağlayacağını düşünüyorum. Yurtdışından gelecek turistler İstanbul’da ilk bizim projemizi görecek. İstanbul’un iki hudut kapısından biri Deniz İstanbul’da olacak” dedi.

% 45’ini yabancı aldı

1.5 milyar dolar yatırım yapılan projede 46 bin 00 konut, 300 villa, okul, hastane, alışveriş merkezi, yeme içme alanları, spor kulübü ve mavi bayraklı bir plaj yer alıyor.

Projede 1000 konut satıldığını belirten Keleş, satışların yüzde 45’inin yabancı yatırımcılara yapıldığını dile getirdi. Suudi Arabistan, Katar, Kuveyt, Bahreyn ağırlıklı satış yaptıklarını anlatan Keleş, projede metrekare fiyatlarının 7 bin lira ile 12 bin lira, konut fiyatlarının ise 395 bin lira ile 10 milyon arasında değiştiğini ifade etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan dünyaya çok net Ayasofya mesajıSon dakika haberi... Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Botan Çayı Beğendik Köprüsü'nün açılışına video konferansla katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan törende yaptığı konuşmada Ayasofya'nın ibadete açılmasıyla ilgili, 'Haklı kararlılığımızın sonucu olarak ibadete açtık. Kimin ne dediğine değil milletimizin ne istediğine göre bu kararı aldık' dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber