Geri Dön
EkonomiYalıkavak Marina’da bu yıl hedef yüzde 100 doluluk

Yalıkavak Marina’da bu yıl hedef yüzde 100 doluluk

Dünya yatçılık sektörünün en prestijli kurumlarından The British Yacht Harbour Association (TYHA) tarafından ‘2020 En İyi Uluslararası Marina’ ve ‘2018-2019 Dünyanın En İyi Süper Yat Marinası’ ödülüne layık görülen ve yine TYHA tarafından 5 Altın Çapa sahibi olan Yalıkavak Marina, yeni yatırımlarla sezona hazır olduğunu açıkladı.

Yalıkavak Marina’da bu yıl hedef yüzde 100 doluluk

2020 yılında pandemi etkisinin yoğunluğuna rağmen uzun dönem kontrat yapan tekne sayısında artış yaşandığını hatırlatan Yalıkavak Marina, Marina Direktörü Deniz Akaltan, aynı zamanda dünyaca ünlü lüks markaların bölgedeki yatırımlarının da sürdüğünü anlattı. Akaltan, “Türkiye’deki ilk Dior pop up mağazasının yanı sıra ilk Novikov Bodrum restoranını da açtık” dedi.

2 milyon ziyaretçi


2021 yılında ultra lüks perakende, mücevher/saat ve yiyecek-içecek sektöründe Yalıkavak Marina’nın lüks olanaklarını genişletmek için daha çok çalışmaya devam edeceklerini ileten Akaltan, “Bunun için son derece profesyonel bir çalışma ekibi kurduk ve çok yoğun mesai harcıyoruz. Amacımız marinamızı ziyaret eden üst gelir grubundaki yabancı turistlerin sayısını ve dolayısıyla ülkemize yönelik döviz girişini arttırmak. Halihazırda dünya pazarında üst segmentte yer alan faklı markalar ile yakın temas içerisindeyiz. 2020 yılında 1000’den fazla tekne marinamızı ziyaret etti ve bunların 100’den fazlası süper yatlardı. Bu yıl marinamızda ağırlamayı beklediğimiz ziyaretçi sayısı ise 2 milyon ve yüzde 100’e yakın doluluğa ulaşmayı bekliyoruz” diye konuştu. Yeni kampanyalarına ilişkin bilgiler de veren Akaltan, “Bunlar arasında yeni yat sahibi olanlara sunacağımız kampanyamız başta olmak üzere, mevcut misafirlerimize sunduğumuz olanaklar ile sadakat programımız öne çıkıyor” dedi.

Kanser ve Beslenme | Sağlık Sohbetleri - Cnnturk.comCnnturk.com'da yepyeni bir sağlık programı başladı. Moderatörlüğünü Elif Tümen'in yaptığı Sağlık Sohbetleri programında bu haftanın özel konusu "Kanser ve Beslenme". Tıbbi Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Erdem Göker ve Tıbbi Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Şuayib Yalçın kanser ve besleme ilişkisinin yanı sıra kanser hastalarının tedavisinde beslenmenin önemini, klinik beslenmenin tedavi başarısına etkisi ve kanserli hastaların hayat kalitesi üzerindeki etkisini anlatıyor. (Sponsorlu İçerik)

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler